• Sklep
  • Odbierz prezent
Cofnięcie kursu dolara USD w relacji do polskiej waluty. Własne ścieżki złotego

Niezależnie od faktu konsekwentnie spadającego czwarty dzień z rzędu kursu euro do dolara EURUSD (w piątek po południu byliśmy już 30 pipsów poniżej ważnego poziomu 1,11), notowania złotego chodzą własnymi ścieżkami.

 

Gotowy żeby handlować na rynku walutowym Forex? Wybierz sprawdzonego brokera Plus500

Otwórz konto teraz- jest szybkie i bezpłatne

 

*76,4% rachunków inwestorów indywidualnych traci pieniądze podczas zawierania kontraktów CFD z tym dostawcą. Powinienieś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

 

Obserwowane w czwartek silne osłabienie złotego

na płytkim rynku (Święto Wojska Polskiego) zostało już wyraźnie odrobione – w pewnym momencie kurs euro do złotego EURPLN wrócił się w okolice niewidziane od poniedziałku, a kurs dolara do złotego USDPLN cofnął się w okolice obserwowane w środę przed południem. To pokazuje, że rynek szybko wyrównał „anomalię”, która bardziej była wynikiem czynników płynnościowych, niż fundamentalnych. Nie oznacza to jednak, że przyszły tydzień może upłynąć pod znakiem dalszych wzrostów naszej waluty. Wiele będzie zależeć od globalnego sentymentu, oraz zachowania się dolara, a tutaj raczej brakuje pozytywnych dla tego scenariusza przesłanek.

Technicznie kurs euro do złotego EURPLN ma wsparcie w strefie 4,3300-4,3370, a opór to okolice 4,3680-4,3750. Z kolei dla kursu dolara do złotego USDPLN wsparcie to rejon 3,90, a opór 3,9315.

Własne ścieżki złotego - 1

Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN

Własne ścieżki złotego - 2

Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk