• Odbierz prezent
Codeaddict stawia na skuteczną sprzedaż technologiczną i zamierza przejąć Nessie Research Lab

Codeaddict, poznańska firma technologiczna oraz deweloper gier komputerowych z grupy PlayWay, ogłosił zamiar przejęcia Nessie Research Lab. Spółki podpisały list intencyjny. Obecnie negocjują umowę przyrzeczoną, na mocy której Nessie stanie się częścią grupy Codeaddict, jednocześnie wciąż rozwijając swój brand. Transakcja ma zapewnić Codeaddict efektywniejsze prowadzenie procesów pozyskiwania klientów, sprzedaży produktów oraz ułatwić skalowanie biznesu. Dla Nessie umowa ta oznacza szansę na szybszy rozwój i wsparcie finansowe niezbędne do skutecznego działania na rynkach europejskich oraz USA. Do Zarządu spółki dołączyć mają założycielki Nessie – Agata Maroń oraz Justyna Gebert.

Nessie Research Lab przebojem wkroczyło na rynek technologiczny udowadniając, że można skutecznie wspierać spółki IT w sprzedaży, zmieniając jednocześnie standardy rynku. Firma, jako jedyna w Polsce, zajmuje się outsourcingiem procesów pozyskiwania leadów B2B o dużej wartości, wraz z dedykowanym zespołem typu „plug-in”. Zespół ten wpina się w początkowy proces sprzedaży klienta, zapewniając mu przewidywalny lejek sprzedaży. Tym samym Nessie wyszło z podwórkowej ligi generowania leadów do ekstraklasy, w której kluczowe jest strategiczne zaplanowanie drogi dojścia do sukcesu poprzez działania outbound.

Strony ustaliły, że zespół Nessie będzie dalej się rozwijał i pozyskiwał własnych klientów, także na rynkach zagranicznych. Jednocześnie, wesprze Codeaddict w zakresie komunikacji produktowej, sprzedaży oraz kwestiach prawno-administracyjnych. Współpraca ma umożliwić również kompleksowe pozyskiwanie klientów dla wszystkich przyszłych członków grupy kapitałowej Codeaddict S.A.

- Z radością informujemy, że podjęliśmy działania zmierzające do dołączenia zespołu Nessie do Codeaddict. Tym bardziej, że dzięki temu zamierzamy poszerzyć także skład osobowy naszego Zarządu. Zarówno Agata, jak i Justyna, mają ogromne doświadczenie w branży, a nasze spojrzenie na biznes jest bardzo podobne. Jestem przekonany, że efekty wzmocnienia naszej załogi będą odczuwalne już od pierwszych miesięcy współpracy. Naszym celem jest zapewnienie efektywniejszego prowadzenia wszystkich procesów związanych z pozyskiwaniem klientów oraz sprzedażą naszych produktów. Dodatkowo, chcemy, aby Nessie rozwijało się jak dotychczas i cały czas wzmacniało swój brand – mówi Sebastian Goliński, prezes Codeaddict.

Zespół Nessie składa się z dziesięciu osób, a biuro zlokalizowane jest w Warszawie.

- Jednocześnie z procesem przejęcia Nessie, trwają rozmowy na temat kolejnych transakcji. Przed nami bardzo intensywny rok, naszym celem jest skokowy rozwój działalności we wszystkich segmentach biznesu – dodaje Goliński.

Codeaddict dołączył niedawno do grupy PlayWay. W najbliższych tygodniach ukażą się pierwsze informacje dotyczące planów wydawniczych spółki. Jednocześnie trwają też prace nad aplikacją eSportsBASE, której MVP zostało udostępnione użytkownikom w grudniu. Codeaddict jest także głównym Partnerem oraz współtwórcą Raisemana - platformy crowdfundingowej, która dzięki tzw. finansowaniu społecznemu umożliwia twórcom zgromadzenie środków na produkcję wybranych gier. Projekt rozwijany jest we współpracy z Grupą INC.

O spółce:

Codeaddict koncentruje się na segmencie rynku technologii oraz usług deweloperskich i konsultingowych w zakresie projektowania, implementacji i wdrażania na rynki docelowe oprogramowania, w tym głownie aplikacji mobilnych oraz webowych. Spółka rozpoczęła działalność także w segmencie gamingu. W 2020r. nawiązała współpracę z PlayWay, który ma wesprzeć Codeaddict w procesie produkcji, wydawnictwa i dystrybucji gier komputerowych, a także udostępnić know-how oraz infrastrukturę sprzedażową i marketingową.

Spółka od 2017 r. jest notowana na NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk