• Odbierz prezent
Codeaddict dołączy do grupy PlayWay! Software House rozszerza działalność o produkcję gier

Codeaddict (wcześniej Bit Evil), poznański software developer, nawiązuje współpracę z grupą PlayWay. Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym, PlayWay wesprze spółkę w produkcji, dystrybucji i wydawaniu gier komputerowych. Jednocześnie, Codeaddict intensywnie rozwija dotychczasowe gałęzie działalności. Od 2017 r. spółka notowana jest na NewConnect.

Do końca br. Codeaddict zapowiedział podpisanie umowy z PlayWay. Zgodnie z jej postanowieniami, producent i wydawca gier wejdzie w posiadanie 25 proc. akcji spółki. Będzie to drugi podmiot notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który znajdzie się
w akcjonariacie Codeaddict. Wcześniej do tego grona dołączyła Grupa INC, która obecnie posiada ponad 8 proc. spółki.

- Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej działalności o produkcję gier. Będzie to kolejny filar,
w którym chcemy się rozwijać. Cieszymy się, że naszym partnerem zostaje właśnie PlayWay, który jest jednym z największych graczy w branży. Pozwoli nam to na skorzystanie z doświadczenia, wypracowanego przez lata know-how, ale także infrastruktury sprzedażowej i marketingowej
mówi Sebastian Goliński, prezes spółki. Planujemy także podwyższenie kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji. Tym samym PlayWay nabędzie 25 proc. udziałów w głosach
i kapitale zakładowym Codeaddict –
dodaje Goliński.

Jeszcze w grudniu br. Codeaddict planuje zaprezentowanie swoich pierwszych planów wydawniczych.

PlayWay jest jednym z największych producentów i wydawców gier w Polsce. Posiada ponad siedemdziesiąt zespołów developerskich. Spółka ma na swoim koncie globalne sukcesy sprzedażowe w postaci m.in serii Car Mechanic Simulator czy House Flipper.

Gaming ma być kolejną gałęzią działalności Codeaddict. Spółka nie zwalnia jednak tempa rozwijając dotychczasowe projekty. Jej core business jest software development, który niemal w całości odpowiadał za przychody w 2019r. Codeaddict jest także głównym Partnerem oraz współtwórcą Raisemana - platformy crowdinvestingowej, która dzięki tzw. finansowaniu społecznemu umożliwia twórcom zgromadzenie środków na produkcję wybranych gier. Projekt rozwijany jest we współpracy z Grupą INC. W najbliższych miesiącach spółka zaprezentuje także aplikację skierowaną do odbiorców związanych z e-sportem, którą tworzy we współpracy z austriacką spółką gamingową.

- Chciałbym podkreślić, że z taką samą intensywnością skupiamy się na dotychczasowych projektach. Gaming będzie kolejnym stabilnym filarem naszej spółki, który pozwoli nam przede wszystkim zdywersyfikować działalność. Zarówno działania w obszarze software, jak i fin-tech czy e-sportu, wbrew pozorom, pozwalają na synergie pomiędzy naszymi doświadczeniami i zespołem oraz są dość mocno ze sobą powiązane – uzupełnia Goliński.

O spółce:

Codeaddict koncentruje się na segmencie rynku technologii oraz usług deweloperskich i konsultingowych w zakresie projektowania, implementacji i wdrażania na rynki docelowe oprogramowania, w tym głownie aplikacji mobilnych oraz webowych.

Obecny model biznesowy jest efektem zaktualizowanej w lutym 2019 r. strategii rozwoju, która zakłada skupienie się na świadczeniu usług programistycznych dla firm i instytucji z całego świata. W 2019 r. spółka osiągnęła prawie 1,5 mln zł przychodów (wzrost o 259 proc. r/r), z czego 74 proc. pochodziły od klientów zagranicznych, głównie ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii oraz Hiszpanii.

Spółka od 2017 r. jest notowana na NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk