• Odbierz prezent
Coca-Cola

23 lipca przed rozpoczęciem sesji na amerykańskiej giełdzie, legendarny producent napojów – Coca-Cola Company przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Przewyższyły one oczekiwania analityków.

 

Analitycy z Wall Street oczekiwali przychodów w wysokości 9,99 mld USD oraz zysku na akcję w wysokości 61 centów. Tymczasem wyniki Coca-Coli okazały się nie tylko wyższe niż rok wcześniej, ale także przekroczyły oczekiwania analityków.

Coca-Cola osiągnęła przychody w wysokości 10 mld USD wobec 8,9 mld USD w ubiegłym roku. W drugim kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 2,61 mld USD. Był on wyższy niż w analogicznym kwartale 2018 r., kiedy wyniósł 2,32 mld USD. Zysk netto na akcję wyniósł 63 centy wobec 54 centów rok wcześniej.

Znakomite wyniki spółka przypisuje w dużym stopniu wzrostowi sprzedaży produktów marki Coke. Szczególnie wzrosła na świecie sprzedaż w zakresie linii produktów Zero Sugar.

Wśród istotnych wydarzeń dla spółki, znalazła się współpraca z Netfixem w zakresie promocji trzeciego sezonu serialu „Stranger Things” oraz promocji New Coke.

Spółka rozszerzyła sprzedaż napoju Coca-Cola Plus Coffee na kolejne rynki. Coca-Cola coraz bardziej wchodzi w rynek napojów kofeinowych. W drugim kwartale firma także rozwinęła sprzedaż pierwszego energy drinka o nazwie Coca-Cola Energy. Napój ten już jest dostępny w 14 krajach (m. in. Japonia, Australia, RPA). Spółka planuje także rozszerzyć jego sprzedaż na kolejne kraje (m. in. Brazylia i Meksyk) do końca 2019 r.

W związku z wcześniejszym nabyciem brytyjskiej sieci kawiarni Costa Coffee za 5,1 mld USD, spółka uruchomiła nową linię produktową Costa Coffee. Są to napoje kawowe w puszkach, zawierające podwójną porcję espresso. Te właśnie napoje w postaci gotowej do picia kawy prawdopodobnie w tym roku znajdą się na rynku polskim i chińskim. Spółka na razie nie planuje wprowadzać ich na rynek w USA.

W swym oświadczeniu CEO spółki – James Quincey podsumował miniony kwartał następującymi słowami: „Nasza strategia transformacji spółki jako producenta napojów, pozwoliła nam utrzymać wzrost w tej rozwijającej się branży.”

Spółka podniosła swą prognozę przychodów na cały 2019 r. i obecnie oczekuje, że wzrosną one o 5%. Utrzymała dotychczasową prognozę zysku za 2019 r., spodziewając się, że może on spaść lub wzrosnąć o 1%.

Cena akcji spółki Coca-Cola wzrosła o ponad 3% w notowaniach przedsesyjnych.

Notowania: COCA-COLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/KO/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk