• Odbierz prezent
Coca-Cola z wynikami za II kwartał 2021 r. Przychody spółki wzrosły o 42%
fot. freepik.com

W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki kwartalne Coca-Coli. Przychody i zysk były znacznie wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również szacunki analityków z Wall Street. Spółka podwyższyła swą prognozę na najbliższy rok.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

21 lipca w środę przed sesją na amerykańskiej giełdzie, Coca-Cola opublikowała wyniki finansowe za II kwartał. Przychody były wyższe o 42% niż przed rokiem i wyniosły 10,13 mld USD. Przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 9,32 mld USD. W II kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 2,64 mld USD wobec 1,78 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co przełożyło się na zysk na akcję w wysokości 0,61 USD w porównaniu do 0,41 USD przed rokiem. Po wyłączeniu pewnych pozycji, skorygowany zysk na akcję wyniósł 0,68 USD, przewyższając szacunki analityków na poziomie 0,56 USD.

Rok temu spółka informowała o spadku przychodów, który był największy od trzech dekad., gdyż lockdown znacząco obniżył popyt. Od tej pory nastąpił jednak powrót działalności kin i innych obiektów w wielu krajach, co przełożyło się na wzrost popytu na sprzedawane w nich napoje i przekąski. Pod presją znajduje się jednak ważny dla spółki rynek indyjski, który wciąż zmaga się z kryzysem związanym z pandemią.

Wszystkie segmenty działalności spółki odnotowały dwucyfrowe wzrosty wolumenów sprzedaży. Segment napojów gazowanych, obejmujących flagowy produkt o tej samej nazwie jak firma, może pochwalić się wzrostem sprzedaży o 14%. W segmencie obejmującym żywność, soki i napoje roślinne, spółka uzyskała wzrost wolumenu sprzedaży o 25%. Taki sam wzrost odnotował segment kawy, herbaty i napojów sportowych. Sprzedaż samej kawy wzrosła o 78%, do czego przyczyniło się otwarcie kawiarni Costa w Wielkiej Brytanii.

Spółka podwyższyła swe prognozy na cały 2021 rok. Spodziewa się wzrostu przychodów o 12-14%. Wcześniejsza prognoza wspominała o „wysokim jednocyfrowym wzroście”. Coca-Cola oczekuje także wzrostu zysku na akcję o 13-15%. Wcześniejsza prognoza zakładała „wysoki jednocyfrowy wzrost lub niski dwucyfrowy”.

Wyniki producenta napojów ucieszyły rynek. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Coca-Coli wzrósł o 2%.

Notowania: COCA-COLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/KO/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk