• Odbierz prezent
Coca-Cola wprowadza pierwszą kolekcję NFT z okazji Dnia Przyjaźni

Coca-Cola wystawi na aukcję swoją pierwszą kolekcję niewymiennych tokenów (NFT), zaprojektowanych we współpracy z projektantem cyfrowym Tafi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni, który przypada 30 lipca, Coca-Cola wystawi na aukcji na OpenSea skrzynkę z NFT. Zawiera ona zaprojektowaną przez Tafiego cyfrową odzież, którą można nosić w wirtualnym metawersum Decentraland. Prezes Global Coca-Cola Trademark Selman Careaga powiedział:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się naszymi pierwszymi NFT z metawersum, gdzie nowe przyjaźnie zawiązują się na nowe sposoby w nowych światach. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przyjaźni oraz w ramach wsparcia dla naszego wieloletniego przyjaciela i partnera, Special Olympics.

Coca-Cola wskakuje do pociągu NFT

Tafi jest projektantem awatarów i cyfrowych ubrań, a także partnerem firmy napojowej w zakresie strategii cyfrowej i rozwoju. Coca-Cola pracowała nad NFT we współpracy z Tafi, a także z agencją Virtue, która opracowała wstępną koncepcję.

NFT są częścią pudełka Coca-Cola Friendship Box. Jest to przerobiona wersja kultowego automatu do sprzedaży Coca-Coli, który również jest NFT. Pudełko zawiera trzy unikalne zasoby cyfrowe. Pierwszym z nich jest niestandardowa futurystyczna kurtka Coca-Cola Bubble Jacket, podświetlona musującą pianką i zaprojektowana z subtelnymi nawiązaniami do historycznych uniformów doręczycieli Coca-Coli. Wersję, którą można odblokować, można nosić na platformie wirtualnej rzeczywistości Decentraland 3D.

Coca-Cola Friendship Box zawiera również wizualizer dźwiękowy, który oddaje doświadczenie dzielenia się Coca-Colą. Robi to za pomocą rozpoznawalnych sygnałów dźwiękowych, takich jak dźwięk otwieranej butelki, dźwięk napoju nalewanego na lód czy charakterystyczne musowanie. Wreszcie, oprócz Karty Przyjaźni, opatrzonej hasłem “Symbol Przyjaźni”, pudełko zawiera niespodzianki, które odkrywa się po otwarciu.

Moda a NFT

Oprócz Coca-Coli, również inne marki modowe zaczęły inwestować w nadające się do noszenia NFT. Na początku tego miesiąca dom mody Dolce & Gabbana zaprezentował swoją pierwszą kolekcję NFT. Na początku tego roku Gucci rozpoczął sprzedaż cyfrowych trampek.

Oprócz aktywów cyfrowych, niektóre firmy oferują fizyczne “bliźniaki” zakupionych NFT. Na przykład, zwycięzcy licytacji marki Clothia otrzymują szyte na miarę sukienki z prawdziwego zdarzenia, odpowiadające zakupionym przez nich NFT.

BeInCrypto Polska - Coca-Cola wprowadza pierwszą kolekcję NFT z okazji Dnia Przyjaźni


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk