• Odbierz prezent
Co z kursem euro? Istotna rola posiedzenia FOMC. Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem było posiedzenie EBC. W przyszłym rynki skupione będą przede wszystkim na posiedzeniu FOMC które odbędzie się w środę. Poza tym czeka nasz dużo ważnych danych ze świata, dotyczących przede wszystkim produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i inflacji konsumenckiej.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Przyszły tydzień: inflacja konsumencka z Strefy Euro, Wielkiej Brytanii i Polski, decyzja ws. stóp procentowych z Polski, USA, Japonii i Wielkiej Brytanii, protokół z posiedzenia RBA, sprzedaż detaliczna z USA i Wlk. Brytanii, oraz produkcja przemysłowa z USA i Japonii.

W USA skupienie rynku będzie przede wszystkim na środowym posiedzeniu FOMC. Wielce nieprawdopodobne jest by to wydarzenie miało przynieść zmianę stopy procentowej w USA. Dodatkowo we wtorek dowiemy się o zmianach w sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Indeks NY Empire State Manufacturing (wt) wskaże kondycję produkcji w stanie Nowy Jork.

W Strefie Euro największym wydarzeniem będzie inflacja konsumencka CPI (czw). W ostatniej wypowiedzi Lagarde, poinformowała, że władze monetarne nie uważają ostatniego, silnego wzrostu wartości wspólnej waluty za zagrożenie dla tendencji inflacyjnych. Prawdopodobnie tylko odczyt znacznie odstający od prognoz może wpłynąć w większym stopniu na notowania EUR.

W Wielkiej Brytanii nie spodziewamy się żadnych zmian odnośnie poziomu stóp procentowych, których to odczyt odbędzie się w czwartek. Prawdopodobny jest jednak lekki wzrost stopy bezrobocia (śr) i spadek inflacji CPI (śr) zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym. W tle cały czas będzie pozostawać spór pomiędzy UE a Wielką Brytanią, dotyczący przedstawionego projektu ustawy o rynku wewnętrznym, w którym to postanowienia naruszają prawo międzynarodowe.

W Australii ważnym dniem będzie wtorek, kiedy to w godzinach nocnych poznamy protokół z posiedzenia RBA. W tym samym dniu poznamy dane dotyczące produkcji przemysłowej w Chinach. W czwartek BoJ podejmie decyzję odnośnie poziomu stóp procentowych w Japonii.

Podobnie jak w USA i Wielkiej Brytanii, jest bardzo mało prawdopodobne by Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o zmianie stóp procentowych (wt). Większe znaczenie dla rynku będzie mieć odczyt inflacji konsumenckiej (wt).

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk