• Odbierz prezent
Co z kursem dolara nowozelandzkiego względem amerykańskiego (NZD/USD)? Obrona oporu

Dziś wracamy do kursu dolara nowozelandzkiego wobec amerykańskiego (NZD/USD), który był analizowany ponad tydzień temu. Tym razem zajmiemy się niższymi interwałami.

Opór 0.6130- 0.6150 poddany został po raz kolejny próbie. Jak widać, jest to już trzecie podejście do tej strefy. Podobnie jak to miało miejsce 30 kwietnia i 11 maja, cena odskoczyła od tej podażowej bariery.

Zostało to potwierdzone wskaźnikiem MACD, którego szczyty układają się w trend spadkowy. Tym samym powstała negatywna dywergencja. Identyczne układy były w dwóch poprzednich przypadkach, co doprowadziło do znacznego umocnienia dolara amerykańskiego.

Popyt ma jeszcze szanse na kontynuację wzrostów i przełamanie ww. oporu. Informuje o tym brak zjawiska overbalance, czyli nocne spadki nie są większe od poprzedniej korekty (żółte obszary).

Analiza wstęg Bollingera także przemawia za wzrostami. Cena zatrzymała się na dolnej linii tego wskaźnika, dopiero spadki poniżej tej bandy dadzą podstawę do negatywnego nastawienia do NZD.

W przypadku przeceny tej waluty warto przypomnieć kolejne wsparcia. Są nimi kolejno: 0.6070 oraz 0.5900.

Obrona oporu 0.6150 - 1

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk