• Odbierz prezent
Co z ceną miedzi? Aktualne notowania surowca

Wzrosty na rynku miedzi wydają się nie mieć końca. Popyt przełamując kolejne opory, utworzyła seria wyższych szczytów i dołków.

Wiadomości rynkowe z mBank

Ostatnie dni to wyjcie dołem ze wzrostowego kanału trendowego. Opisywał on ostatni impuls w ramach półrocznych wzrostów. W przeszłości ważną ceną dla podąży było 6600$. Ostatnie dwa dni ubiegłego tygodnia sprawiły, że ponownie posiadacze krótkich pozycji mogą oprzeć swoje wnioskowanie na tej strefie.

Na pewno zwrócą także uwagę na spadającą wartość wskaźnika MACD. Brak dynamiki w kreowaniu kolejnych szczytów sprawił, że ten oscylator wygenerował sygnał w postaci negatywnej dywergencji.

Popyt z kolei może uznać za ważną formację młotka z dnia 24 września. Cena minimalne tej świecy znajduje się niemal idealnie, na poziomie wynikającym z równości korekt. Jest to potencjalny sygnał do ataku na ostatnie ekstremum.

Taka mieszanina sprzecznych informacji jest efektem rosnącej siły podaży w ramach dotychczasowego trendu wzrostowego. Nie da się jeszcze jednoznacznie stwierdzić, kto wygra tę batalię.

Na pewno warto obserwować wspominany już opór 6600 USD. Pomarańczowa strefa 6200$ to najbliższe wsparcie. Jego przełamanie definitywnie zmieniłoby sentyment do tego metalu na kolejne tygodnie.

Dywergencja na Miedzi - 1

Aktualne notowania miedzi

Notowania: MIEDŹ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XCUUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk