• Sklep
  • Odbierz prezent
Vitalik Buterin ETF kryptowaluty Bitcoin Ethereum

Twórca Ethereum – Vitalik Buterin wyraził swoje poglądy dotyczące ETF-ów na kryptowaluty. Czy są one ważne? Jaki jest właściwy kierunek rozwoju rynku kryptowalut?

 

Czy ETF są naprawdę ważne?

29 lipca twórca Ethereum Vitalik Buterin poruszył kwestię konieczności zbudowania odpowiedniej infrastruktury związanej z Bitcoinem i Ethereum, a także potrzeby umożliwienia społeczeństwu łatwiejszego korzystania z dobrodziejstw kryptowalut. Vitalik Buterin odniósł się do kwestii ETF (exchange traded funds) na kryptowaluty. W swojej wiadomości na Twitterze wyraził pogląd, że inwestorzy instytucjonalni to nie jest właściwy kierunek, dokąd powinien zmierzać rynek kryptowalut. Uznał, że zamiast tego, należy skupić się bardziej na praktycznych zastosowaniach kryptowalut dla przeciętnych ludzi, aby uczynić kryptowaluty tak szeroko dostępnymi, jak to tylko możliwe i uczynić zakup kryptowalut tak łatwym jak obecnie nabycie karty podarunkowej lub debetowej.

W swej wiadomości napisał: „Myślę, że jest zbyt duży nacisk na ETF na BTC, ETH czy inne i za mało nacisku, by uczynić łatwiejszym dla ludzi, by nabyć 5 lub 100 USD w kryptowalucie przez kartę w pobliskich sklepach. To pierwsze jest lepsze, żeby pompować cenę, ale to drugie jest dużo lepsze do rzeczywistego zastosowania.” Vitalik Buterin uważa tym samym, że rola funduszy ETF na kryptowaluty jest przeceniana.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Stanowisko SEC w sprawie ETF

Niektórzy uważają, że ostatnie wzrosty ceny Bitcoina były związane z nadziejami, że wnioski o ETF złożone do SEC zostaną wkrótce zaakceptowane. Tymczasem w ostatnim czasie został odrzucony wniosek o ETF na Bitcoin złożony przez braci Winklevoss – właścicieli giełdy kryptowalut Gemini. SEC odrzuciła ten wniosek z powodu braku zgodności z wymogami w zakresie zapobiegania defraudacji i działaniom manipulacyjnym. Trudno jednak określić, czy stanowisko SEC jest negatywne tylko w stosunku do tej konkretnej propozycji czy do ETF na kryptowaluty ogólnie.

16 sierpnia nadejdzie termin decyzji SEC w sprawie kolejnych wniosków o ETF na kryptowaluty złożonych przez VanEck i Solid X.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk