• Odbierz prezent
Bitcoin Steve Wozniak kryptowaluty Ethereum blockchain

W połowie sierpnia odbyła się konferencja poświęcona technologii blockchain w Las Vegas. Jednym z jej uczestników był Steve Wozniak – współzałożyciel słynnej spółki Apple. Jakie są jego poglądy na temat Bitcoina i innych kryptowalut?

 

W ostatnim czasie Apple przeszło do historii jako pierwsza spółka, która osiągnęła bilion dolarów kapitalizacji rynkowej.

Niektórzy uważali, że to rynek kryptowalut jako pierwszy osiągnie taką kapitalizację, gdyż w styczniu 2018 r. wynosiła ona ponad 800 mld USD. Trwały liczne rozważania nad wyceną wartością Bitcoina i innych kryptowalut. Od tej pory wielu inwestorów i analityków wyraża swoje stanowisko, przedstawiając swoje wyceny i argumenty za i przeciw kryptowalutom. Tylko nieliczni przyznają, że nie mają na ten temat zdania.

Co myśli na temat Bitcoina współzałożyciel słynnego Apple?

 

Steve Wozniak o Bitcoinie

W dniach od 13 do 15 sierpnia 2018 r. odbyła się konferencja Chainxchange w Las Vegas, poświęcona technologii blockchain. Uczestniczył w niej również Steve Wozniak. Na konferencji tej stwierdził, że zainwestował w projekt oparty na technologii blockchainEqui, którego twórcą jest Doug Barrowman. Jest to token oparty na Ethereum. Projekt ten ma na celu umożliwić osobom o niskich dochodach inwestowanie w nieruchomości i dobra luksusowe z szansą na zarabianie dywidend podobnie jak na rynku akcji.

W wywiadzie dla portalu nulltx.com współzałożyciel Apple – Steve Wozniak powiedział, że bardziej ufa matematyce leżącej u podłoża Bitcoina i technologii blockchain niż tradycyjnym instytucjom finansowym. Słynny wynalazca i informatyk wydał następujące oświadczenie, które warto przytoczyć w całości:

Bitcoin przyciągnął moją uwagę. Ma tak wiele niezwykłych aspektów technologicznych, o jakich kiedykolwiek słyszałem. Nikt nie jest naprawdę znany jako twórca. Nie ma żadnych scentralizowanych komponentów. Jest oparty na matematyce. Jest ustalona liczba bitcoinów, która może kiedykolwiek zaistnieć… Matematyka dla mnie jest jak natura. To znacznie lepsze niż istoty ludzkie. Ufam dziełom natury bardziej niż temu, co człowiek może wytworzyć. Ludzie wytwarzają waluty, kontrolują je, emitują nowe dolary każdego roku. Bitcoin jest na to odporny.”

Jako podsumowanie Steve Wozniak dodał: „Spotkałem osoby pracujące w branży nieruchomości, różnego rodzaju systemach podobnych do Ubera, wszystkich dziedzinach naszego życia, szczególnie angażujących transakcje – sprzedaż detaliczna, sprzedaż samochodów, wytwarzanie dóbr… pracujące nad zastosowaniami Bitcoina… i one wszystkie mają wartość. Każde jedno z nich, o którym słyszeliście dla mnie ma wartość. Niewielu ludzi może widzieć tę wartość, co przypomina mi bardzo wczesne dni Internetu.”

Steve Wozniak jest zafascynowany również Ethereum i widzi w nim duży potencjał, tak jak niegdyś w Apple. Uważa, że dzięki tej platformie możliwy jest rozwój wielu firm i ich przedsięwzięć. Jednak, jak stwierdził, to właśnie Bitcoin jest wciąż cyfrowym złotem.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk