• Odbierz prezent
Co słychać na spółce Mercator Medical?

Na początku września kurs spółki Mercator Medical znalazł się w niezwykle ciekawym miejscu. Od tamtej pory systematycznie śledzimy przebieg notowań, dlatego warto wspomnieć o kolejnym przełomowym wydarzeniu z jakim mamy obecnie do czynienia.

Sytuacja na spółce Mercator Medical

Nieco ponad 2 tygodnie temu zwracaliśmy uwagę na akcje Marcator Medical. Notowania przebiegały wtedy w rejonie 300 zł. Oczywiście jak to zawsze bywa na rynkach finansowych, mieliśmy do czynienia z niebezpieczną sytuacją, ponieważ ewentualne przebicie tej okrągłej bariery doprowadziłoby do bolesnych spadków. Jednak to właśnie wsparcia w trendach wzrostowych są najlepszym miejscem na dołączenie do obowiązującej tendencji i oczekiwanie kontynuacji ruchu. Z kolei ewentualna pomyłka może być szybko ucięta, ponieważ po trwałym przebiciu kluczowej zapory popytowej, nie należy mieć sentymentów co do swojej pozycji rynkowej.

Potężna nagroda dla byków na Mercator Medical

W przypadku spółki Mercator Medical, rynkowe byki odniosły podwójny sukces. Po pierwsze, udało się utrzymać wsparcie oddzielające hossę od poważnych problemów (300 zł). Po drugie, siłą rozpędu przełamane zostało górne ograniczenie konsolidacji, dzięki czemu kurs akcji Mercator Medical wyznaczył kolejny ATH (all time high). Są to oczywiście sygnały kupna, choć po tak imponujących wzrostach, należy mocno uważać, gdyż potencjalne korekty również mogą być drastyczne.

 Wykres: Kurs akcji spółki Mercator Medical (5 miesięcy)

Wykres: Kurs akcji spółki Mercator Medical (5 miesięcy)

Ryzyko się opłaciło

Gratulacje należą się inwestorom, którzy wykazali się odwagą w rejonie wsparcia na poziomie 300 zł. Nagrodę wręczył im sam rynek, windując wartość tej części portfela o 50% w 2 tygodnie. Dzisiejsze maksimum wynosi bowiem 454 zł. Biorąc pod uwagę szerokość konsolidacji, wynoszącą 100 zł, obecnym targetem dla spółki Mercator Medical są okolice 500 zł.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk