• Sklep
  • Odbierz prezent
Co się wydarzy w tym tygodniu? 18.01-22.01
Z artykułu dowiesz się:

- Co się wydarzy w tym tygodniu na rynku

- Czy warto handlowac w najbliższych dniach

Jak co tydzień śledzimy kalendarz makro i spróbujemy zidentyfikować potencjalne okazje do zarobienia pieniędzy.

 

Poniedziałek

Tydzień rozpoczynamy powoli, dzisiaj nie będziemy świadkami publikacji żadnych istotnych informacji.

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Wtorek

10:30 - inflacja konsumencka z UK. Pary walutowe powiązane z funtem reagują dosyć silnie na dane makro. Przeciętny ruch na tych danych wynosi ok. 20-25 pipsów. Natomiast później o godz. 13 dowiemy się, co ma nam do przekazania szef Bank of England, Mark Cairney. Konferencje są jednak generalnie rzecz biorąc trudniejsze do handlu - nie wiadomo, o której dokładnie padnie coś, co ruszy rynkiem. Zalecam ostrożność

22:45 - inflacja konsumencka (CPI) z Nowej Zelandii: ostatni raz kiedy handlowałem na tym newsie ruch wyniósł prawie 50 pipsów, poza tym był dość powolny co wyeliminowało możliwość poślizgów. Jak będzie tym razem? Zobaczymy.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Środa

Wracamy z kolejnym CPI, tym razem ze Stanów o godz. 14:30. Raczej nie spodziewam się więcej niż 20 pipsów.

Z kolei o 16:00 Bank of Canada przedstawi swoje prognozy makroekonomiczne oraz opublikuje stopy procentowe. Nawet jeżeli pozostaną na niezmienionym poziomie ten news powinien ruszyć rynkiem na tyle żeby warto było mu się było przyjrzeć. O 17:15 zacznie się konferencja, ale to już interesuje newstraderów mniej (patrz: wtorek)

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Czwartek

O 13:45 kolejne stopy procentowe, tym razem ze strefy euro. Tu raczej nie spodziewamy się niespodzianek, ale jak uczy nas historia ECB lubi zaskakiwać, więc zawsze występuje jakieś prawdopodobieństwo zmiany. O 14:30 ruszymy z konferencją Mario Draghiego i także tutaj zalecam ostrożność. Zdarzało się nawet, że konferencja nie zaczynała się o zaplanowanej godzinie.

17:00 - zapasy paliw z USA. Jak co tydzień daje to okazję do handlu na surowcach lub walutach surowcowych, jak np. CAD.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Piątek

O 10:30 swoje dane dotyczące sprzedaży detalicznej opublikuje Wielka Brytania. Ruch na tym newsie rzadko przekracza 20 pipsów, więc zalecam ostrożność.

Czy powinieneś handlować? Raczej nie.

To by było na tyle jeśli chodzi o ten tydzień. Jeżeli coś pominąłem daj mi znać. Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe update’y o rynku obserwuj mnie na facebooku albo wyślij mi swojego emaila.

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, którego używam, czyli GMT +1. To jest ten sam czas, który mamy w Paryżu, Berlinie i przede wszystkim Warszawie.


Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk