• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Co się wydarzy w tym tygodniu? 15.02-19.02
Z artykułu dowiesz się:

- Co się wydarzy w tym tygodniu na rynku

- Czy warto handlowac w najbliższych dniach

Przed nami ciekawy tydzień, będziemy świadkami dwóch bardzo ważnych wydarzeń i kilku pomniejszych, na których też możesz próbować handlu. Co ciekawe, znajdzie się tutaj coś dla ludzi handlujących nie tylko rano czy w ciągu dnia ale też wieczorem, a nawet w nocy. Jest z czego wybierać, a więc jeżeli interesuje cię news trading nie będziesz się nudzić.

 

Poniedziałek

Co nagle to po diable, jak mawia przysłowie, i w związku z tym zaczynamy spokojnym poniedziałkiem. Jedynym istotnym wydarzeniem będzie wieczorna publikacja danych o sprzedaży detalicznej z Nowej Zelandii (22:45). News z gatunku tych drugorzędnych, raczej nie spodziewałbym się ruchu większego niż 30 pipsów.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Wtorek

Tutaj trzeba będzie uważać bo mamy dwa newsy, które wyglądają na papierze dosyć dobrze, ale jak nauczyło mnie doświadczenie ruch na nich jest dość mierny. Tak więc w nocy o 1:30 mamy oświadczenie RBA, czyli Banku Australii, na którym zdarzało się, że nie było żadnego ruchu a już później w ciągu dnia o 10:30 inflację konsumencką przedstawi UK i tutaj może być podobnie, czyli ruch mały albo wcale. Lepiej oszczędzić siły na resztę tygodnia.

Czy powinieneś handlować? Raczej nie.

 

Środa

Hit tygodnia, czyli protokół z posiedzenia FOMC tego dnia wieczorem o 20:00. Ruch gwarantowany, a jak duży to zależy co się w protokole znajdzie. Ruszać będzie się wszystko co związane z dolarem, więc można wybierać do woli. Oczywiście najbardziej oczywistymi parami będą EURUSD i USDJPY.

Czy powinieneś handlować? Tak!

 

Czwartek

Jeżeli nie zarwałeś nocy we wtorek to dobrze, bo czwartek oferuje dużo lepszą okazję. Równo o 1:30 w nocy australijskie NFP i zakładam, że początkowy ruch wcale nie musi być mniejszy od danych z rynku pracy USA. Jedno z najciekawszych wydarzeń każdego miesiąca.

Jakby tego było mało już o 13:30 tego samego dnia kolejny protokół banku centralnego, tym razem z Europy. I tutaj uwaga - protokół ECB publikowany bez ogłoszenia stóp procentowych i konferencji Draghiego później nie jest aż tak dla nas interesujący. Ruch rzadko przekracza 30 pipsów.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Piątek

Tydzień kończymy trzema nadającymi się do handlu wydarzeniami. Najpierw o 10:30 kolejne dane opublikuje Wielka Brytania, tym razem o sprzedaży detalicznej i liczyłbym na ok. 20 pipsów. A trochę później o 14:30 swoje dane o inflacji konsumenckiej ogłoszą jednocześnie dwa kraje - USA i Kanada. W związku z tym najbardziej oczywistą parą pod ten handel wydaje się USDCAD.

Żaden z tych newsów nie zatrzęsie rynkiem, ale jeżeli szukasz okazji do handlu to piątek może okazać się dosyć owocny, czego oczywiście życzę.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.


Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk