• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Co się wydarzy w tym tygodniu? 07.03-11.03
Z artykułu dowiesz się:

- Co się wydarzy w tym tygodniu na rynku

- Czy warto handlowac w najbliższych dniach

W tym tygodniu odpalamy już nasz klasyczny przegląd o zwyczajowej porze. Sprawdź, czym będziemy ekscytować się przez najbliższe 5 dni!

 

Poniedziałek

Statystycznie poniedziałek jest dniem, w którym ma miejsce najmniej ważnych makro wydarzeń. I także dzisiaj nie ma kompletnie nic ciekawego w kalendarzu.

Czy powinieneś handlować? Zdecydowanie nie.

 

Wtorek

We wtorek będziemy świadkami wystąpienia szefa bank of England, Marka Cairneya. Zalecam więc ostrożność o 10:15 jeżeli masz coś otwarte na funcie. Oprócz tego szereg newsów z krajów Europy Wschodniej oraz PKB z UE, ale nic nadającego się do handlu.

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Środa

Rzadko zdarza się żebyśmy tego samego dnia mieli 2 tak istotne wydarzenia. Najpierw o 16:00 swoje stopy procentowe przedstawi Kanada - tu nie spodziewam się zmian, ale jakiś ruch powinien wystąpić jakiś pomimo tego.

Z kolei wieczorem o 21:00 ponownie stopy procentowe, tylko tym razem z Nowej Zelandii. Do tego kiwi reagować będzie także na publikowane jednocześnie oświadczenie banku centralnego na temat polityki monetarnej, jeżeli miałbym wybrać najważniejszego newsa tego dnia to będzie właśnie ten.

Oprócz tego jak co tydzień o 16:30 poznamy zapasy paliw. Można spodziewać się ruchu na surowcach, głównie oczywiście ropy.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Czwartek

Kolejny dzień to kolejna publikacja stóp! Tym razem o 13:45 i będą to decyzje EBC na temat stóp w Europie. Niedługo potem o 14:30 prawdopodobnie wydarzenie tygodnia, czyli konferencja Mario Draghiego. Jak to jednak z konferencjami bywa - zalecam ostrożność, bo nigdy nie wiadomo do końca kiedy dokładnie nastąpi szarpnięcie na cenie.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Piątek

Ten fantastyczny tydzień zakończymy dosyć spokojnie, jednak oprócz szeregu mniej istotnych publikacji trafi nam się też jedna istotna - dane z rynku pracy Kanady. Jeżeli masz ochotę handlować tego dnia, to wybierz ten właśnie news.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.


Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk