• Odbierz prezent
kalendarz makroekonomiczny
Z artykułu dowiesz się:

- Co się wydarzy w tym tygodniu na rynku
- Czy warto handlować w najbliższych dniach

Alfred Hitchcock powiedział, że receptą na dobry film jest zacząć od trzęsienia ziemi, a później wystarczy budować napięcie. Tak też zaczął się kwiecień, już jego pierwszy dzień przyniósł standardową huśtawkę w postaci danych z rynku pracy USA. Mam nadzieję, że także i nadchodzący tydzień dostarczy sporo okazji do zarabiania bo zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie…

 

Poniedziałek

…co nie znaczy, że tym razem cokolwiek z ważnych newsów wydarzy się w poniedziałek. O ile nie handlowałeś dzisiaj w nocy na danych z rynku nieruchomości Australii to resztę publikacji można sobie odpuścić. 

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Wtorek

Jesteś rannym ptaszkiem? Jeżeli tak to o 6:30 swoje stopy procentowe poda do wiadomości RBA, czyli centralny bank Australii. Okazja do handlu ciekawa, pora doby nie dla każdego. Mimo to polecam.

Już na sesji europejskiej o 10:30 swój indeks PMI ogłosi Wielka Brytania.

Czy powinieneś handlować?Możesz.

 

Środa

Ten dzień zacznie się o 16:30 gdy jak co tydzień zapoznamy się z raportem USA na temat poziomu zapasów paliw - okazja do handlu na ropie.

A już wieczorem o 20:00 protokół z ostatniego posiedzenia członków Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC). Spodziewam się ruchu średniej wielkości.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Czwartek

Ten dzień to kolejny protokół banku centralnego - tym razem o 13:30 swój raport przedstawi Europa (EBC). Uznaję to za umiarkowanie łatwą okazję do handlu.

Jeżeli zostawisz jakieś pozycje otwarte na noc to uważaj - o 23:30 naszego czasu będzie przemawiać Janet Yellen. W ostatnim tygodniu gołębi ton jej przemówienia doprowadził do nagłego osłabienia dolara. I właśnie przez takie sytuacje nie lubię handlować pod konferencje szefów banków.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Piątek

Tak się złożyło, że w tym miesiącu dane z rynków pracy USA i Kanady nam się rozjechały datami, co oznacza dodatkową okazję do handlu! Zapraszam na platformę trochę przed 14:30.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.


Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk