• Odbierz prezent
Co się wydarzy na rynkach finansowych? Felieton otwierający wydanie 19

Przełom trzeciego i czwartego kwartału bardzo często przynosi kluczowe rozstrzygnięcia o charakterze długoterminowym. W 2019 roku ten okres będzie szczególnie gorącym. Wystarczy wymienić chociażby takie wydarzenia jak: Brexit 31 października, wojnę handlową na linii USA - Chiny, czy dynamicznie rosnący kurs franka szwajcarskiego. Czeka nas niezwykle zmienny okres.

Napięta sytuacja geopolityczna stwarza możliwość wytworzenia się nowych trendów. Już teraz mówi się o powrocie hossy na rynku złota, która powinna wywindować kurs tego kruszcu powyżej 2000 dolarów za uncję. Rosnące ceny surowców to oczywiście oznaka problemów rynku akcyjnego. O ile jeszcze nie nastąpiło tąpnięcie na amerykańskich parkietach, o tyle przemieszczanie się kapitału stało się już faktem.

Jakie aktywa może spotkać największa przecena? W szczególności narażone są na to spółki typu growth, takie jak: Google, Facebook, czy chociażby Netflix. O ich zbyt wysokich wycenach świadczą bardzo wysokie odczyty wskaźnika cena/ wartość księgowa. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule zespołu Independent Trader Jakie aktywa zdominują kolejną hossę.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk