• Odbierz prezent
Co się dzieję z kursem euro? Mocno wykupiony EURJPY! - analiza walutowa

Do spojrzenia na parę walutową EURJPY zmusiły mnie wskaźniki analizy technicznej. Nie są one idealnym narzędziem, ale kiedy od dłuższego czasu są wykupione, to trudno przejść obok tego obojętnie.

Wiadomości rynkowe z mBank

O ile Stochastic dość często gości w strefach ograniczonych przerywanymi liniami to w przypadku RSI jest to rzadkością. Wprawne oko zauważy, że cena tego instrumentu systematycznie rośnie od wielu miesięcy, co da się opisać linią trendu wzrostowego. W ramach umocnienia wspólnej waluty europejskiej ostatnia większa korekta miała miejsce jesienią ubiegłego roku. Nie wyklucza to kolejnych białych świec, ale zmusza do czujności.

Sprawdźmy teraz „siłę” podaży mierzoną długością ostatnich fal spadkowych. Od listopada 2020 roku można wydzielić trzy korekty. Każda z nich trwała od 1 do 2 tygodni a jej długość za każdym razem była zbliżona do 240 pipsów. Obecne spadki to tylko 150 pipsów, pomimo że mamy dwie czarne świece. Teoretycznie dobrze to świadczy o popycie, który zatrzymał wyprzedaż Euro na poziomie 132.60.

Jeżeli jednak umocnienie JPY miałoby być kontynuowane, to warto przywołać klasyczne wsparcia, które rozkładają się na dwie ceny: 132.00 i 131.30. Blisko tych wartości przebiega linia trendu wzrostowego, która może zadziałać motywująco na popyt.

Najbliższym oporem pozostaje szczyt 134.10.

Mocno wykupiony EURJPY - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk