Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Co może przeszkodzić hossie na SP500?

DK
Z artykułu dowiesz się:
- jak wygląda sytuacja na SP500?

Na SP500 systematycznie wybijane były nowe szczyty. Siła byków jest bardzo duża. Czy to może trwać wiecznie? Doświadczenie uczy, że nie. Kontratak niedźwiedzi może nastąpić po przetestowaniu psychologicznego poziomu 2300. Wiele instytucji finansowych prognozuje, że w tym rejonie cenowym może nastąpić odreagowanie w postaci spadków. Dodatkowo w różowym obszarze (ukazanym na poniższym wykresie) znajduje się zniesienie 161.8%, które bardzo często stanowi zakończenie impulsów, a nawet całych trendów. Podsumowując, strefa na wysokości kursu 2300 może stanowić istotną zaporę podażową.

 

Co może przeszkodzić hossie na SP500?

Jeżeli nastąpi odreagowanie w postaci spadków, to na interwale czasowymH1 mogą powstać układy geometrycznego. Na podstawie tych struktur możliwa jest akumulacja popytu, a co za tym idzie, zwiększenie siły byków.

  • Pierwszy wariant dotyczy układu geometrycznego, którego zakończenie (FE100) wypada w okolicach zniesienia 23.6% przy kursie 2265;
  • Drugi scenariusz zakłada test zielonej struktury, której podstawa znajduje się w pobliżu współczynnika 38.2% w strefie ZZB, na wysokości poziomu cenowego 2258

Przed testem tych geometrii może nastąpić markowanie ceny (sztuczna podaż), w celu zmylenia niedoświadczonych traderów.

W przypadku wybicia nowych szczytów, należy zaktualizować położenie skopiowanych prostokątów, aby ich podstawy posiadały aktualne położenie na wykresie.

 

Co może przeszkodzić hossie na SP500?

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!