• Odbierz prezent
Co ma wspólnego aligator z inwestowaniem? Interesujący wskaźnik jako potwierdzenie panującego trendu

W środę 25.11.2020 odbył się kolejny webinar online organizowany we współpracy z brokerem Orbex. Tym razem wirtualna konferencja online poświęcona była wskaźnikom technicznym, m.in. Alligatorowi Billa Williamsa.

Wirtualne spotkanie inwestycyjne

Większość wskaźników technicznych to oczywiście pochodne ceny, stąd nie mają żadnej wartości prognostycznej dla inwestora. Jednak umiejętnie użyte mogą stanowić dodatkowe potwierdzenie dla sygnałów wejścia w pozycję. Inne jak np. omawiany na webinarze wskaźnik Alligator pomagają zorientować się, w jakiej fazie znajduje się trend. Twórca wskaźnika Bill Williams twierdził, że ruch trendowy to zaledwie 15-30% całego czasu notowań. Pozostała część przypada na konsolidacje i ruchy boczne. Wskaźnik Alligator oraz pomocniczy wskaźnik Fractals pomagają określić momenty przestoju na rynku i wejść dopiero w momencie prawdopodobnego rozpoczęcia ruchu trendowego.

Na webinarze omówiono również rzadziej spotykane zastosowania popularnych wskaźników jak RSI czy oscylator stochastyczny, takie jak dywergencje ukryte czy rysowanie formacji cenowych na wykresie wskaźnika.

 Wykres 1. Notowania S&P 500 z naniesionym wskaźnikiem Alligator

Wykres 1. Notowania S&P 500 z naniesionym wskaźnikiem Alligator

Dostęp do archiwum nagrań webinarowych

Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do wszystkich nagrań z webinarów organizowanych przez FXMAG, kliknij tutaj.

Jednocześnie informujemy, że dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów magazynu Inwestor. Kod rabatowy WEBINAR uprawnia do 20% zniżki na zakup prenumeraty pisma.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny webinar w najbliższą środę, 2-giego grudnia o godz. 18.00. Tematem kolejnego szkolenia brzmi: „Czego nie wiesz o najpopularniejszej platformie handlowej świata??”. Poniżej link do rejestracji na webinar.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA DARMOWY WEBINAR

Notowania: S&P 500

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SP:SPX/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk