• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
felieton
Z artykułu dowiesz się:

- Jak Brexit wpłynie na brytyjską gospodarkę

Hit programu telewizyjnego HBO, "Game of Thrones", może za niedługo napotkać na duże przeszkody podczas kręcenia kolejnych odcinków serii, jeśli Brytyjczycy rzeczywiście opuszczą Unię Europejską.

 

Serial "Gra o tron" jest finansowany częściowo ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, czyli organizacji, która ma na celu zwiększanie wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej. Przy braku uczestnictwa we Wspólnocie środki na pewno zostałyby wstrzymane na dalszą działalność.

 

Ponadto, jeśli Wielka Brytania wystąpi ze struktur Wspólnoty, HBO może dodatkowo stracić jeden ze swoich podstawowych planów zdjęciowych - Irlandię Północną. Filmowanie może stać się zbyt kosztowne dla firmy i wymagałoby od HBO przeniesienia planu filmowego w inne miejsce lub po prostu znalezienie alternatywnego źródła finansowania.

 

Seria "Gra o tron" to nie jedyna produkcja, na którą negatywnie może wpłynąć Brexit. Dla brytyjskich projektów filmowych i telewizyjnych Unia przyznała w sumie około 32 miliony dolarów amerykańskich w ciągu ostatnich siedmiu lat, począwszy od takich organizacji jak Creative Europe, która, podobnie jak Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, stara się działać w poszczególnych krajach Unii w celu zwiększenia wzrostu gospodarczego i zatrudnienia.

 

Ponadto około 280 aktorów, autorów i liderów branży twórczej, opublikowało w maju list w brytyjskim magazynie The Telegraph, popierając kampanię pozostania w strukturach Unii Europejskiej.

 

Źródło: CNBC


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk