• Odbierz prezent
Co dalej z notowaniami dolara (EURUSD, GBPUSD, USDCAD) oraz kursem złota?– komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka

Od pierwszych godzin handlu sesji azjatyckiej na głównej parze walutowej EURUSD widoczne jest odreagowanie spadków z poprzedniego tygodnia. Powodem ruchu wzrostowego może być redukcja długich pozycji na dolarze przed sympozjum w Jackson Hole, które rozpocznie się w najbliższy czwartek. Kiedy i w jakich ilościach Fed rozpocznie tapering nadal jest najważniejszym pytaniem, które stawia sobie rynek. Oczekiwania banków inwestycyjnych wobec ogłoszenia i rozpoczęcia taperingu różnią się o dwa, trzy miesiące a sam tapering najwcześniej według Bank of America rozpocznie się już w listopadzie.


Chciałbyś zacząć spekulować na rynkach? Potrzebne konto handlowe założysz w TeleTrade klikając w przycisk poniżej

                                                                                           konto handlowe forex TeleTrade czy warto

Załóż konto handlowe

Więcej szczegółów na temat TeleTrade znajdziesz w tym artykule.


 

Po ostatnim bardzo dobrym raporcie z rynku pracy ( spadek bezrobocia do 5,4% oraz wzrost liczby etatów o 950 ty.) szef Fed Jeroma Powella może wstrzymać się z decyzją ze względu na oczekiwanie na kolejny odczyt z rynku pracy. Lockdown w Australii i Nowej Zelandii pokazały, że jesienią wszystko może się jeszcze wydarzyć dlatego też, jeżeli nie pojawi się nowy sygnałów o taperingu to prawdopodobnie dolar amerykański może stracić na wartości. Z technicznego punktu widzenia na EURUSD potencjalnymi poziomami wsparcia mogą być poziomy 1.1704 oraz 1.1685.

Co dalej z dolarem i złotem? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 1

Na parze GBPUSD pomimo tego, że 19 sierpnia EURUSD konsolidował się to jednak funt tracił na wartości. Dzisiaj widoczne jest odreagowanie i jeżeli strefa pomiędzy 1.3623 a 1.3648 zostanie obroniona to być może cena cofnie się w okolice 1.3720-40.

Co dalej z dolarem i złotem? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 2

W piątek USDCAD znalazł się najwyżej od grudnia 2020 roku ( 1.2947), jednak wzrosty na parkiecie amerykańskim, odbicie na ropie i korekta na dolarze amerykańskim powstrzymała dalsze osłabienie dolara kanadyjskiego. Za nami już ponad 200 pipsowy ruch korekcyjny i jeżeli obecny sentyment utrzyma się to kolejnym celem może być poziom 1.2660.

Co dalej z dolarem i złotem? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 3

Złoto po fali wyprzedaży z 6 sierpnia (raport z rynku pracy USA) oraz flash crashu z 9 sierpnia odrobiło straty. W krótkim terminie ważnym oporem pozostaje poziom 1794$. Biorąc pod uwagę ostatnią wrażliwość złota na dobre dane z USA oraz komentarze dotyczące taperingu brak konkretów dotyczących ograniczenia skupu aktywów podczas konferencji w Jackson Hole może być pozytywnie odebrane przez rynek.

Co dalej z dolarem i złotem? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 4

Nota prawna


Bartłomiej Chomka

Główny analityk TeleTrade. Z wykształcenia ekonomista. Trader z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym na rynku walutowym oraz w firmach proptradingowych. Autor licznych wywiadów, artykułów eksperckich oraz komentarzy rynkowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk