• Odbierz prezent
Getin Noble Bank

14 sierpnia Getin Noble Bank poinformował o podjęciu decyzji o zakończeniu działań mających na celu pozyskanie inwestora finansowego

 

14 sierpnia po zakończeniu sesji na GPW, Getin Noble Bank poinformował w swym komunikacie, że w ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami typu private equity w związku ze złożonymi przez nie niewiążącymi ofertami, nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu dokapitalizowanie banku.

W komunikacie dodano, że w tym samym dniu bank otrzymał oświadczenie od swego głównego akcjonariusza – Leszka Czarneckiego, że nie zamierza kontynuować rozmów w oparciu o wspomniane oferty, gdyż nie udało się ostatecznie ustalić warunków finansowych transakcji. Ze względu na zaistniałą sytuację zarząd banku podjął decyzję o zakończeniu działań związanych z prowadzonym procesem pozyskania inwestora finansowego, który dokapitalizowałby bank.

W swym komunikacie Getin Noble Bank poinformował, że przygotowuje strategię działania, zakładającą wzmocnienie pozycji kapitałowej banku i osiągnięcie krajowych norm regulacyjnych poprzez trwałą odbudowę dochodowości. Dodano, że jednocześnie bank nie wyklucza możliwości podjęcia w przyszłości działań w zakresie pozyskania zewnętrznego kapitału.

Notowania: Getin Noble Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:GNB/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk