• Odbierz prezent
Co dalej z Dogecoinem?

Coraz więcej firm jest zainteresowanych płatnościami w kryptowalucie Dogecoin. Jednocześnie entuzjazm ten nie znajduje odzwierciedlenia ani w liczbie transakcji ani w kursie tej kryptowaluty.

 

Portal Cointelegraph poinformował o najnowszych wydarzeniach dotyczących kryptowaluty Dogecoin. W środę platforma zajmująca się tokenizacją nieruchomości RedSwan ogłosiła, że przyjmie płatności Dogecoinem w dwóch ofertach na swym rynku. Dotyczą one ułamkowej własności w dwóch wieżowcach o łącznej wartości 384 mln dolarów. CEO RedSwan - Edward Nwokedi skomentował: „Dogecoin jest na skraju przejścia od „memowego coina” do prawnie uznanego użytku instytucjonalnego i transakcyjnego.”

W tym samym dniu CEO giganta kinowego AMC – Adam Aron wspomniał na Twitterze, że planuje wprowadzenie płatności za bilety w kryptowalutach do końca 2021 r. i przeprowadził ankietę wśród społeczności z pytaniem, czy wśród dostępnych opcji płatności powinien znaleźć się także Dogecoin. Okazało się, że aż 68% spośród 140 tysięcy respondentów wyraziło entuzjazm co do takiej możliwości. Szef AMC uznał, że wobec tego jest jasne, że firma powinna zaakceptować tę kryptowalutę.

Wcześniej platforma Robinhood informowała, że w przyszłym miesiącu zamierza wprowadzić nową funkcję portfela kryptowalutowego w swej aplikacji – depozyt i wypłatę środków w Dogecoinie. Współtwórca Dogecoina – Billy Markus stwierdził na Twitterze, że to duże wydarzenie dla tej kryptowaluty, które przekłada się na jej prawdziwą użyteczność.

Wszystko to nie umknęło uwadze Elona Muska, który jest miłośnikiem Dogecoina. Stwierdził na Twitterze, że dla szerszej adaptacji tej kryptowaluty ważne jest obniżenie opłat transakcyjnych.

Pomimo tak dużego entuzjazmu wśród firm i znanych osób, sytuacja Dogecoina nie wygląda zbyt ciekawie. Odbywa się coraz mniej transakcji w tej kryptowalucie, a ich liczba osiągnęła najniższy poziom od 2017 r. Według danych BitInfoCharts, dzienna liczba transakcji spadła do 16 000 w porównaniu do rekordowego poziomu 140 000 w kwietniu. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w kursie Dogecoina, który spadł o blisko 70% od rekordowego poziomu 0,73 USD w maju tego roku do 0,22 USD obecnie.

Historia Dogecoina sięga 2013 r. Został on zaprojektowany przez Jacksona Palmera i Billy’ego Markusa. Ich zamiarem było utworzenie kryptowaluty o pozytywnych, zabawnych skojarzeniach. W odróżnieniu od Bitcoina i większości kryptowalut, Dogecoin nie jest walutą deflacyjną i nie ma limitu monet.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk