• Odbierz prezent
Co dalej z ceną srebra? Jakie są perspektywy dla tego metalu szlachetnego?

Rynek srebra pogłębił spadki w ostatnim tygodniu, ale nie udało dotrzeć się do poziomu 19 dolarów, opisywanego szerzej w tej analizie z dnia 22 września.

Wiadomości rynkowe z mBank

Żółta strefa 26,5 USD stała się ważną areną działań dla posiadaczy długich pozycji. Jej przełamanie sprawiło, że część inwestorów zapewne nadal posiada pozycje wzrostowe. Tym samym ruch powrotny w te obszary byłby szansą dla nich, aby przyznać się do błędu.

Taki scenariusz wydaje się całkiem możliwy za sprawą poziomu 23,3 USD. Na przełomie lipca i sierpnia w tym miejscy widoczna była duża aktywność popytu. Ponieważ ostatnie dni cena Silver spędza powyżej zielonej strefy, to należy ją traktować jako wsparcie, które zwykle jest trampoliną dla kolejnych fal wzrostowych.

Linie Bollingera na interwale H4 skierowały się na północ, a cena przebywa w górnej połowie tego wskaźnika. Pozytywny obraz przekazuje nam także wskaźnik relatywnej siły, który po opuszczeniu strefy wyprzedania systematycznie rośnie.

Są to małe znaki dające szanse na powrót do 26,5 USD, które teraz jest najbliższym oporem.

Nie można wykluczyć, że ostatnie siedem dni notowań srebra jest korektą, ale zostanie to dopiero potwierdzone jak podaż ponownie przełamie zielone wsparcie.

Srebro powyżej wsparcia - 1

Aktualne notowania srebra


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk