• Odbierz prezent
bitcoin cme group

Rynek kryptowalut wkrótce może czekać przełomowe wydarzenie. CME Group poinformował dziś, że jeszcze w tym kwartale może wprowadzić do regulowanego obrotu kontrakty futures na bitcoina. W ten sposób inwestorzy będą mogli zyskać możliwość dużo bezpieczniejszej spekulacji cenami kryptowaluty, a także możliwość zabezpieczenia się przez ryzykiem zmienności.

 

„W związki z rosnącym zainteresowaniem klientów rozwijającym si rynkiem kryptowalut, postanowiliśmy wprowadzić kontrakty futures na bitcoin.” – powiedział Terry Duffy, prezes CME. Group. „Jako operator największego na świecie regulowanego rynku Forex, CME Group jest naturalnym miejscem dla tego nowego produktu, który zapewni inwestorom transparentność, mechanizm kreacji cen i możliwość transferu ryzyka”.

 

CME Group jest jednym z największych na świece operatorów giełd instrumentów pochodnych. W skład grupy wchodzą m.in. CME, CBOT, NYMEX, COMEX i KCBT.

 

Nowy instrument ma zostać wprowadzony do obrotu pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Termin jego wprowadzenia jest zależny od opinii amerykańskiego regulatora – CFTC.

 

W reakcji na tę informację kurs bitcoina notuje nowe historyczne maksima i rośnie o przeszło 100 dolarów.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk