• Odbierz prezent
Citigroup z wynikami finansowymi za III kwartał 2020 r. Bank przewyższył oczekiwania analityków

13 października Citigroup opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street. Wkrótce bank czeka ważna zmiana w zarządzie.

 

13 października przed sesją na amerykańskim rynku swe wyniki kwartalne przedstawił kolejny z największych amerykańskich banków – Citigroup. Wcześniej w tym samym dniu swe wyniki opublikował JP Morgan.

Wyniki Citigroup przewyższyły szacunki analityków z Wall Street. W III kwartale bank uzyskał przychody na poziomie 17,3 mld USD wobec oczekiwanych 17,2 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 1,40 USD, znacznie przewyższając oczekiwania analityków na poziomie 93 centów.

Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku przychody banku wyniosły 18,6 mld USD, a zysk na akcję 1,97 USD.

W III kwartale 2020 r. bankowi udało się uzyskać wyniki wyższe od oczekiwań analityków mimo kary finansowej w wysokości 400 mln USD, którą bank zaksięgował w tym okresie. Zarzuty organów regulacyjnych dotyczyły długotrwałych uchybień w zakresie kontroli ryzyka.

W swym oświadczeniu prasowym CEO Citigroup – Michael Corbat podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Nadal bardzo dobrze radzimy sobie ze skutkami pandemii COVID-19. Koszty kredytowe ustabilizowały się, a depozyty nadal rosną.”

Bank poinformował, że w III kwartale straty związane z kredytami uległy obniżeniu do 1,9 mld USD w porównaniu do 2,2 mld USD w poprzednim kwartale tego roku. Łączne koszty kredytowe w tym kwartale wyniosły 2,26 mld USD wobec 7,9 mld USD w poprzednim kwartale. Wyniki banku wsparły również wyższe od oczekiwań przychody z obrotu papierami wartościowymi.

Bank czekają istotne zmiany w zarządzie. Od lutego 2021 r. Michael Corbat zostanie zastąpiony na stanowisku CEO przez swą zastępczynię – Jane Fraser. Decyzję tę przyspieszyły problemy banku z organami regulacyjnymi.

Wyniki banku ucieszyły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Citigroup wzrósł o 1,2%.

W kolejnych dniach swe wyniki kwartalne opublikują kolejne z największych amerykańskich banków: Goldman Sach, Bank of America, Wells Fargo i Morgan Stanley. Citigroup jest trzecim największym bankiem pod względem sumy aktywów.

Czytaj także: JP Morgan prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Jest dużo lepiej niż oczekiwano

13 października jeden z największych amerykańskich banków przedstawił swe wyniki kwartalne. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street. Do dobrych wyników w istotnym stopniu przyczyniły się mniejsze rezerwy na straty kredytowe.   13 października przed sesją na amerykańskim rynku bank JP.. Czytaj
JP Morgan prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Jest dużo lepiej niż oczekiwano

Notowania: CITIGROUP

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/C/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk