• Odbierz prezent
Citigroup

15 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku Citigroup przedstawił swe wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Podobnie jak w przypadku innych banków, również wyniki Citigroup dotknęła sytuacja związana z koronawirusem. Osiągnięte przychody były wyższe niż przed rokiem, jednak zysk netto okazał się dużo niższy. Zysk na akcję minimalnie przewyższył oczekiwania analityków.

 

15 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku swe wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. opublikował kolejny znany bank. Przychody Citigroup wyniosły 20,7 mld USD i były wyższe o 12% niż w poprzednim roku. Przewyższyły też szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 19 mld USD. Bank poinformował, że do wzrostu przychodów przyczyniły się wyższe przychody z działalności tradingowej.

W I kwartale bank wypracował zysk netto w wysokości 2,52 mld USD, co było wynikiem niższym o 64% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk na akcję wyniósł 1,05 USD wobec 1,87 USD rok wcześniej. Analitycy spodziewali się zysku na akcję w wysokości 1,04 USD.

Do spadku zysku Citigroup przyczyniło się utworzenie rezerwy na straty kredytowe w wysokości 4,9 mld USD.

W oświadczeniu prasowym CEO banku – Michael Corbat podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Nasze wyniki w pierwszym kwartale były pod znaczącym wpływem pandemii COVID-19. Pogarszająca się perspektywa gospodarcza i przejście do nowego standardu „bieżącej oczekiwanej straty kredytowej” (Current Expected Credit Loss – CECL) skłoniły nas do zbudowania znaczących rezerw na straty pożyczkowe.”

W tym kwartale segment bankowości konsumenckiej przyniósł stratę w wysokości 754 mln USD. W analogicznym okresie ubiegłego roku segment ten odnotował zysk netto w wysokości 1,3 mld USD. W podziale na regiony geograficzne działalności banku, przychody z bankowości konsumenckiej w Ameryce Łacińskiej spadły o 13% w stosunku do poprzedniego kwartału, a w Azji o 4%. Przychody z bankowości konsumenckiej w Ameryce Północnej obniżyły się natomiast o 1% kwartał do kwartału.

Wyniki okazały się lepsze niż się spodziewano, jednak w pierwszej godzinie handlu na giełdzie kurs akcji Citigroup spadł o 4,45%.

Wcześniej w tym samym dniu swe wyniki przedstawiły Bank of America i Goldman Sachs.

Czytaj także: Goldman Sachs publikuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Zysk spadł o 46%, ale bank ma asa w rękawie

15 kwietnia przed sesją na amerykańskiej giełdzie bank Goldman Sachs przedstawił wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Bankowi udało się uzyskać przychody na niezmienionym poziomie w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, przewyższając szacunki analityków. Zysk na akcję okazał się niższy n.. Czytaj
Goldman Sachs publikuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Zysk spadł o 46%, ale bank ma asa w rękawie

Notowania: CITIGROUP

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/C/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk