• Odbierz prezent
Citigroup

15 października bank Citigroup opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Były one wyższe niż przed rokiem. Okazały się także wyższe od oczekiwań analityków.

 

15 października przed sesją na amerykańskiej giełdzie bank Citigroup przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one wyższe od oczekiwań analityków z Wall Street.

W tym samym dniu swe wyniki finansowe opublikowały także inne duże banki: JP Morgan Chase, Goldman Sachs i Wells Fargo.

Przychody Citigroup wyniosły 18,6 mld USD wobec oczekiwanych 18,5 mld USD.  Były one wyższe o 1% niż przed rokiem.

Bank osiągnął zysk netto w wysokości 4,9 mld USD wobec 4,6 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Był on wyższy o 6% niż rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 1,97 USD wobec oczekiwanych 1,95 USD. Bez uwzględniania podatku zysk na akcję wyniósł 2,07 USD.

Przychody z segmentu konsumenckiego wzrosły o 4%. Natomiast przychody z segmentu klientów instytucjonalnych wzrosły o 3% rok do roku. Segment konsumencki w dużym stopniu wsparły przychody z kart kredytowych.

CEO banku – Michael Corbat podsumował osiągnięte wyniki finansowe następującymi słowami: „Pomimo nieprzewidywalnego otoczenia rynkowego w tym kwartale, nadal kontynuujemy strategię zwiększania zysków akcjonariuszy poprzez stały, zorientowany na klienta wzrost, jednocześnie realizując także nasz plan finansowy.”

Począwszy od 2017 r. bank dokonuje skupu akcji własnych. Zaplanowano, że dzięki temu w ciągu trzech lat do akcjonariuszy powróci ponad 60 mld USD. Koniec tego okresu nastąpi w przyszłym roku. W czasie minionego kwartału Citigroup skupił 76 mln akcji własnych. Do akcjonariuszy wróciło 6,3 mld USD w postaci środków z buybacku oraz dywidend.

Citigroup jest trzecim największym amerykańskim bankiem. Prowadzi działalność o charakterze globalnym, będąc obecnym w licznych krajach na świecie.

W trakcie sesji na amerykańskiej giełdzie kurs akcji Citigroup zyskuje około 2%.

Czytaj także: Citigroup z wynikami za drugi kwartał 2019 r. Zysk netto banku wyższy o 7%

15 lipca przed rozpoczęciem sesji na amerykańskiej giełdzie bank Citigroup przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r.   Analitycy z Wall Street oczekiwali przychodów na poziomie 18,49 mld USD. Spodziewali się, że zysk na akcję wyniesie 1,80 USD. Wyniki banku były lepsze niż w drugim kwa.. Czytaj
Citigroup z wynikami za drugi kwartał 2019 r. Zysk netto banku wyższy o 7%

Notowania: CITIGROUP

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/C/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk