• Odbierz prezent
Citi Bank Handlowy ze wstępnymi wynikami. Powyżej oczekiwań, ale bez euforii

Citibank Handlowy w czwartek 13 lutego opublikował szacunkowe wyniki finansowe za ostatni kwartał zeszłego roku. Okazały się one nie tylko wyższe niż rok wcześniej, ale również lepsze od rynkowych oczekiwań. Reakcja akcjonariuszy na wstępne wyniki nie jest jednak zbyt euforyczna - na czwartkowej sesji akcje Banku Handlowego zyskują niewiele ponad pół procenta.

 

Citi Bank Handlowy w czwartym kwartale 2019 r. osiągnął skonsolidowany zysk netto na poziomie 180,3 mln złotych, w porównaniu do 152,2 mln złotych rok wcześniej, co jest wynikiem lepszym o 18,5% lepszym r/r, a także wyższym od rynkowych oczekiwań (170,5 mln złotych).

Wynik odsetkowy wyniósł 296,4 mln złotych, co jest wzrostem o 6,2% w porównaniu do zeszłego roku. Przychody z tytułu opłat i prowizji wyniosły zaś 136 mln złotych, co jest wynikiem lepszym o 1,2% r/r.

 

Na przestrzeni 2019 r. Citi Bank Handlowy osiągnął wynik odsetkowy w wysokości 1,15 mld złotych (wzrost o 4,2%), wynik z opłat i prowizji wyniósł natomiast 565 mln PLN (wzrost o 2,7%).

 

Koszty działalności spółki wyniosły w czwartym kwartale 275,2 mln złotych, co jest spadkiem o niecały 1% w perspektywie rocznej oraz o 0,3% kwartalnie.

Odpisy z tytułu oczekiwanych strat kredytowych oraz rezerw na zobowiązania pozabilansowe okazały się znacznie niższe od oczekiwań i wyniosły 11,8 mln złotych (oczekiwano ponad 28 mln złotych). Dla porównania, w trzecim kwartale zeszłego roku odpisy wyniosły 91 mln PLN.

 

Pełny raport finansowy za 2019 r. poznamy 26 marca. 

 

Na czwartkowej sesji notowania Banku Handlowego zyskują 0,53%, osiągając cenę 57,2000 PLN za akcję, przy wartości obrotu nieznacznie przekraczającą 1 mln złotych. 

Czytaj także: Pekao przejmie mBank? Z wielkiego wyścigu został jeden chętny

Sprzedaż należącego do niemieckiego Commerzbanku mBanku jest w ostatnim czasie jednym z najistotniejszych tematów na polskim rynku kapitałowym. Tuż po ogłoszeniu przez niemieckiego giganta bankowego chęci odsprzedaży swoich udziałów w mBanku rozpoczęły się spekulacje na temat tego, kto mógłby go prz.. Czytaj
Pekao przejmie mBank? Z wielkiego wyścigu został jeden chętny

 

Notowania: Bank Handlowy w Warszawie SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:BHW/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk