• Odbierz prezent
Cisza przed burzą? Polski złoty nadzwyczaj spokojny na rynku walutowym Forex. Sprawdzamy kurs dolara, euro, franka i funta

Czwartek przyniósł sporo nerwowości na rynkach finansowych, jednak nie dotyczy to par z polskim złotym. Te zachowują się zaskakująco spokojnie. Kurs dolara (USD/PLN), euro (EUR/PLN), franka (CHF/PLN) i funta (GBP/PLN) wykazują niewielką zmienność w stosunku do wczorajszych poziomów.

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN)

Kurs dolara (USD/PLN) zyskuje minimalnie na wartości w stosunku do polskiego złotego. Obecnie kurs dolara amerykańskiego (USD/PLN) wynosi 3,9590 zł, co stanowi zmianę o +0,02%. Najważniejszym poziomem niezmiennie jest rejon nieco poniżej 3,90 zł.

USDPLN 

Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (1 dzień)

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Kurs euro (EUR/PLN) osłabia się dzisiaj względem polskiego złotego. Kurs euro (EUR/PLN) to obecnie 4,4491 zł, czyli spada o -0,13% w stosunku do poziomu poprzedniego odniesienia.

EURPLN 

Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (1 dzień)

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN)

Kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN) także zniżkuje względem polskiego złotego. Jednak w tym przypadku skala deprecjacji jest jedynie kosmetyczna. Kurs franka (CHF/PLN) zmienia się dziś o -0,02% i wynosi 4,1751 zł. Podwójne odbicie od okolic 4,20 może zachęcić rynkowe niedźwiedzie do ataku.

CHFPLN 

Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (1 dni)

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN)

Kurs funta brytyjskiego (GBP/PLN) umacnia się do polskiego złotego najbardziej ze wszystkich głównych walut. Natomiast i w tym przypadku nie jest to jakiś duży ruch. Kurs funta GBP/PLN notuje dzisiaj zmianę o +0,20%, co daje wartość 4,9281 zł.

GBPPLN 

Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (1 dni)

Warto również zapoznać się ze wskaźnikami makroekonomicznymi opublikowanymi w ostatnim czasie z różnych gospodarek świata, które mają wpływ na rynek walutowy:

Nowa Zelandia - stopy procentowe

Polska - stopa bezrobocia

Niemcy - nastroje biznesowe Ifo

USA - zapasy ropy naftowej

Nowa Zelandia - bilans handlowy

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk