• Odbierz prezent
Cisza przed burzą? PKO BP, mBank i Alior Bank z solidnymi wzrostami. Nudna sesja dla Pekao i Santander. Dino blisko historycznego maksimum. CCC w końcu na zielono. Orange na symbolicznym plusie

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się wzrostem indeksu WIG20 o 1,3%. Wartość indeksu największych spółek wyniosła na koniec sesji 2175,24 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzisiejszą sesję na poziomie 57462,78 pkt, co stanowi wzrost o 1,04%. Na zielono zakończyły sesję także indeks mWIG40, który wzrósł o 0,51% i sWIG80 ze wzrostem o 0,34%.

Spośród spółek z WIG20 15 walorów zakończyło sesję mniejszym lub większym wzrostem, a 5 na czerwono.

Po ostatnich spadkach, które dotknęły głównie banki, na wtorkowej sesji to właśnie one przyczyniły się w dużym stopniu do wzrostów. Oprócz sektora paliwowego, sektor bankowy rósł najmocniej w trakcie dzisiejszej sesji. Indeks WIG-Banki wzrósł o 1,66%. Wzrosty te jednak odbywają się w atmosferze niepewności oczekiwania na posiedzenie TSUE w sprawie kredytów frankowych, które odbędzie się 3 października.

Na wtorkowej sesji wśród największych spółek wyróżniał się mBank, którego cena akcji w ciągu dnia zyskiwała nawet 6%. Ostatecznie na koniec sesji cena akcji mBanku wyniosła 343 zł, co stanowi wzrost o 4,57%. W trakcie sesji inwestorzy za jedną akcję mBanku najwięcej płacili 348 zł.

Solidnym wzrostem zakończył wtorkową sesję także Alior Bank. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 40,68 zł, co stanowi wzrost o 3,41%. W trakcie sesji za akcję Alior Banku najwięcej płacono 41 zł. We wrześniu cena akcji Alior Banku zaliczyła historyczne minima w okolicach 38 zł.

FXMAG akcje cisza przed burzą? pko bp, mbank i alior bank z solidnymi wzrostami. nudna sesja dla pekao i santander. dino blisko historycznego maksimum. ccc w końcu na zielono. orange na symbolicznym plusie pko bp,akcje pko bp,mbank,alior bank,pekao,kurs alior,akcje pekao,santander,santander bank polska,dino polska,ccc,kurs ccc,orange,gpw,wig,wig20,cyfrowy polsat 1

 

Największy polski bank PKO BP zakończył dzisiejszą sesję mocnym wzrostem. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 39,72 zł, co stanowi wzrost o 2,64%. Drugi największy bank Pekao zakończył tę sesję skromniejszym wzrostem – o 0,78%.

Dla Santander Bank Polska wtorkowa sesja również zakończyła się na plusie, chociaż symbolicznym. Na zamknięciu cena akcji Santander Banku wyniosła 310 zł, co stanowi wzrost o 0,26%.

 

CCC z solidnym wzrostem, Dino blisko maksimum

Wśród spółek z największymi wzrostami znalazł się Lotos, którego kurs wzrósł o 2,91%. Cyfrowy Polsat zakończył sesję na poziomie 26,20 zł, co stanowi wzrost o 2,58%. Uwagę zwraca także spółka obuwnicza CCC, która po poprzednich spadkowych sesjach, dzisiaj zakończyła dzień na solidnym plusie. Na zamknięciu sesji cena akcji CCC wyniosła 125,90 zł, co stanowi wzrost o 2,19%.

Spółka Dino Polska, znana z sieci sklepów, zakończyła dzisiejszą sesję na poziomie 155 zł, co stanowi wzrost o 0,91 %. Już niewiele brakuje do historycznych maksimów w okolicach 161 zł osiągniętych w pierwszej połowie września.

FXMAG akcje cisza przed burzą? pko bp, mbank i alior bank z solidnymi wzrostami. nudna sesja dla pekao i santander. dino blisko historycznego maksimum. ccc w końcu na zielono. orange na symbolicznym plusie pko bp,akcje pko bp,mbank,alior bank,pekao,kurs alior,akcje pekao,santander,santander bank polska,dino polska,ccc,kurs ccc,orange,gpw,wig,wig20,cyfrowy polsat 2

 

Spółka Orange zakończyła sesję na niewielkim plusie 0,18%. Na zamknięciu sesji cena akcji wyniosła 5,70 zł.

 

JSW czerwoną wisienką

Wśród największych spółek, które zakończyły wtorkową sesję po czerwonej stronie rynku, liderem spadków okazała się Jastrzębska Spółka Węglowa. Akcje JSW zakończyły dzisiejszą sesję na poziomie 23,76 zł, co stanowi spadek o 1,33% W trakcie sesji inwestorzy za akcję JSW najmniej płacili 22,86 zł.

Pozostałe spółki, które zakończyły wtorkową sesję na minusie to: PGE (spadek o 0,97%), LPP (-0,79%), Play (-0,44%). Spółka PGNiG zakończyła sesję na symbolicznym minusie 0,04%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk