• Odbierz prezent
PKO BP Pekao Millennium Idea Bank Getin JSW PGNiG Tauron mBank

Poniedziałkowa sesja na GPW przyniosła dalsze spadki. Na zamknięciu wartość indeksu WIG20 wyniosła 2147,32 pkt, co stanowi spadek o 1,12%. Indeks szerokiego rynku WIG spadł natomiast o 1,06%.

 

JSW najniżej od trzech lat

Wśród największych spółek liderem spadków okazała się Jastrzębska Spółka Węglowa. Na poniedziałkowej sesji cena akcji JSW spadła aż o 7,38%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 24,08 zł. W trakcie sesji najniższa cena, którą inwestorzy płacili za akcję JSW, wyniosła 23,62 zł. Jest to najniższy poziom od 2016 r.

FXMAG akcje ciemne chmury nad bankami. pko bp i pekao na dużym minusie. millennium z niewielkim spadkiem. idea bank i getin na czerwono. jsw najniżej od trzech lat. pgnig znów poniżej 5 zł. tauron też z mocnym spadkiem. zieloną wisienką mbank pko bp pekao millennium bank millennium jsw pgnig akcje pgnig tauron idea bank getin wig20 gpw getin noble bank getin holding mbank wig jastrzębska spółka węglowa 1

 

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji wśród największych spółek, które zaliczyły spadki o ponad 3%, znalazły się KGHM i Cyfrowy Polsat. Cena akcji KGHM spadła  o 3,6%, a Cyfrowego Polsatu o 3,33%.

 

Banki nadal w dół

Negatywny sentyment wciąż panuje wokół banków, które kontynuują spadki związane z obawami o wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych. Największy polski bank PKO BP zaliczył spadek o 2,86%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 38,70 zł. W trakcie sesji za akcję PKO BP najmniej płacono 38,36 zł. Cena akcji drugiego największego polskiego banku Pekao na zamknięciu wyniosła 102 zł, co stanowi spadek o 2,02%. W trakcie sesji najniższa cena, jaką płacono za akcje Pekao wyniosła 101,85 zł.

Spadki po raz kolejny nie oszczędziły Banku Millennium. W trakcie poniedziałkowej sesji kurs akcji Millennium osunął się do poziomu 5,60 zł. Jednak ostatecznie na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 5,87 zł, co stanowi spadek o 0,51%.

FXMAG akcje ciemne chmury nad bankami. pko bp i pekao na dużym minusie. millennium z niewielkim spadkiem. idea bank i getin na czerwono. jsw najniżej od trzech lat. pgnig znów poniżej 5 zł. tauron też z mocnym spadkiem. zieloną wisienką mbank pko bp pekao millennium bank millennium jsw pgnig akcje pgnig tauron idea bank getin wig20 gpw getin noble bank getin holding mbank wig jastrzębska spółka węglowa 2

 

Po ubiegłotygodniowych mocnych wzrostach na akcjach Idea Banku, na poniedziałkowej sesji nastąpił spadek. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 2,98 zł, co stanowi spadek o 9,42%. Dla Getin Noble Banku była to kolejna mocno spadkowa sesja. Cena akcji banku spadła o 8,86%. Z grupy Leszka Czarneckiego na poniedziałkowej sesji najlepiej prezentował się Getin Holding, którego cena akcji spadła tylko o 1,40% w oczekiwaniu na wyniki finansowe za I półrocze 2019 r.

 

Tauron na sporym minusie, PGNiG poniżej 5 zł

Poniedziałkowa sesja nie była także łaskawa dla spółek energetycznych. W dzisiejszym dniu najbardziej spadł kurs akcji spółki Tauron. Na zamknięciu cena akcji Tauronu wyniosła 1,59 zł, co stanowi spadek o 2,63%. Ponad dwuprocentowym spadkiem (o 2,4%) dzisiejszą sesję zakończyła spółka Energa. PGE straciło 1,9%. Najmniej natomiast Enea, której cena akcji obniżyła się o 1,22%.

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu spółka PGNiG utrzymywała z sukcesem poziom 5 zł, na dzisiejszej sesji cena akcji osunęła się do 4,87 zł, co stanowi spadek o 2,44%.

FXMAG akcje ciemne chmury nad bankami. pko bp i pekao na dużym minusie. millennium z niewielkim spadkiem. idea bank i getin na czerwono. jsw najniżej od trzech lat. pgnig znów poniżej 5 zł. tauron też z mocnym spadkiem. zieloną wisienką mbank pko bp pekao millennium bank millennium jsw pgnig akcje pgnig tauron idea bank getin wig20 gpw getin noble bank getin holding mbank wig jastrzębska spółka węglowa 3

 

mBank zieloną wisienką

Na poniedziałkowej sesji spośród warszawskich blue chipów po zielonej stronie rynku znalazły się tylko 4 spółki. Największym wzrostem zakończył sesję mBank, którego cena akcji wzrosła o 3,54%. W trakcie sesji za jedną akcję mBanku najmniej płacono 309,60 zł, a najwięcej 330,8 zł. Na zamknięciu cena akcji mBanku wyniosła 328 zł. W ostatnim czasie informowano, że Commerzbank zamierza sprzedać akcje mBanku. Trwają spekulacje dotyczące ewentualnego nabywcy.

FXMAG akcje ciemne chmury nad bankami. pko bp i pekao na dużym minusie. millennium z niewielkim spadkiem. idea bank i getin na czerwono. jsw najniżej od trzech lat. pgnig znów poniżej 5 zł. tauron też z mocnym spadkiem. zieloną wisienką mbank pko bp pekao millennium bank millennium jsw pgnig akcje pgnig tauron idea bank getin wig20 gpw getin noble bank getin holding mbank wig jastrzębska spółka węglowa 4

 

Poniedziałkową sesję zakończył na zielono także Lotos, którego cena akcji wzrosła o 2,08%. Santander Bank Polska zakończył sesję wzrostem o 1,24%. Dzisiejszą sesję niewielkim wzrostem o 0,66% zakończyła spółka Dino Polska.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk