• Odbierz prezent
CIECH S.A. i Deloitte uzgodniły przesunięcie terminu publikacji raportu rocznego CIECH z powodu obostrzeń pandemicznych
fot. freepik.com

 

Spółka CIECH S.A. i firma doradcza Deloitte, pełniącą funkcję audytora sprawozdań finansowych CIECH S.A., zdecydowały wspólnie o przesunięciu terminu publikacji raportu rocznego chemicznej grupy na 22 kwietnia 2021 roku. Pierwotnie termin publikacji sprawozdań za rok 2020 ustalony był na 12 kwietnia. Obie firmy, z uwagi na wprowadzone obostrzenia (m.in. zamknięte przedszkola i żłobki) oraz sytuację epidemiczną w kraju, uzgodniły, że w związku z nadzwyczajną sytuacją, przy jednoczesnym natężeniu prac nad finalizacją sprawozdania za rok 2020, zarówno po stronie pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie raportu w CIECH S.A., jak i audytorów firmy Deloitte, termin publikacji raportu zostanie przesunięty.

Od soboty 27 marca w Polsce na okres dwóch tygodni rząd zaostrzył restrykcje związane z silnym wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zamknięte będą m.in. przedszkola, żłobki, a także znaczna część usług i sklepów. Obostrzenia potrwają przynajmniej do 9 kwietnia.

Grupa CIECH w okresie trwania pandemii wprowadziła szereg działań i rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa pracowników i zapewniających ciągłość produkcji w zakładach, zaopatrujących wiele kluczowych segmentów gospodarki. Pracownicy otrzymali m.in. płyny dezynfekujące (w tym produkowany przez CIECH Sarzyna) oraz maseczki klasy FFP2 produkowane w zakładach CIECH w Bydgoszczy. Dostosowany został system zmianowy na stanowiskach produkcyjnych, a w przypadku pracy biurowej została wprowadzona praca zdalna. Pracownicy Grupy mogli także korzystać m.in. z konsultacji z psychologiem i działań rozwojowych dotyczących m.in. efektywności pracy zdalnej.

Deloitte przywiązuje najwyższą wagę do zdrowia i dobrego samopoczucia swoich pracowników oraz klientów, stosując podczas zagrożenia pandemicznego rekomendacje WHO oraz lokalnych służb sanitarnych. Pracownicy Deloitte otrzymali płyny dezynfekujące, maseczki ochronne oraz niezbędne instrukcje dotyczące zabezpieczenia się przed zakażeniem oraz postępowania w przypadku gdy konieczna jest kwarantanna.

Deloitte wprowadził rekomendację pracy zdalnej, o ile jest ona możliwa po uwzględnieniu specyfiki danego zespołu i zobowiązań biznesowych. Zespoły projektowe utrzymują stały kontakt ze wszystkimi klientami, w tym z CIECH S.A., by na bieżąco monitorować status prac. Zapewniona jest ciągłość działań, a usługi świadczone na rzecz klientów nie zostały zakłócone.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk