• Odbierz prezent
gremi media newconnect

Dziś na rynku NewConnect zadebiutowała nowa kolejna spółka – Gremi Media. Pierwsze notowania może uznać za względnie pozytywne, choć z racji charakteru oferty, obrót akcjami jest na razie bardzo mały.

 

Gremi Media to grupa medialna odpowiadająca za takie marki medialne jak dziennik „Parkiet”, poświęcony rynkom kapitałowym, ogólnopolski dziennik ekonomiczno-prawny „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Uważam Rze Historia” – wszystkie trzy funkcjonują również jako cyfrowe serwisy.

Wejście Gremi Media na NewConnect ma być ostatnim etapem przekształcenia firmy znajdującej się pod kontrolą jednego podmiotu w spółkę publiczną, transparentną i wycenianą przez rynek. Akcje spółki zostały sprzedane w ramach oferty prywatnej. Cena jednej akcji wynosiła 147 złotych, co daje kapitalizację spółki na poziomie ponad 0,25 mld złotych.

 

Start notowań spółki na parkiecie NewConnect można uznać za względnie udany, choć obroty, jak przystało na mały parkiet giełdy, jak na razie są bardzo niskie, co wynika również z charakteru oferty prywatnej. Pierwsze transakcje zostały przeprowadzone po cenie 150,50 PLN, co oznacza wzrost ceny jednej akcji o 2,38%.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk