• Odbierz prezent
CI Games publikuje wyniki za III kwartał

Sukces premiery Sniper Ghost Warrior Contracts

W III kwartale 2019 r. przychody CI Games wyniosły 4,4 mln zł i były na analogicznym poziomie względem III kwartału ubiegłego roku. W tym okresie Grupa koncentrowała się na finalizacji produkcji gry Sniper Ghost Warrior Contracts, której premiera miała miejsce 22 listopada. Gra zdobywa najwyższe oceny wśród wszystkich istotnych gier wydanych przez spółkę w historii.

Gra Sniper Ghost Warrior Contracts została wydana w wersji cyfrowej jak i pudełkowej na konsole PlayStation4, Xbox One oraz PC na wszystkich kluczowych rynkach na całym świecie. Gra zebrała dobre recenzję od mediów branżowych (średnia ocen na Metacritic wynosi 71%) oraz samych graczy – User Score na platformie Steam na poziomie 75%.

Widzimy zdecydowanie pozytywne oceny od użytkowników zarówno na konsolach, jak i wśród graczy PC. Przekłada się to na wysoką sprzedaż, która jest zauważalnie wyższa niż poprzedniej gry w analogicznym okresie od premiery. Jednocześnie nasz zespół sprawnie dokonuje kolejnych poprawek na podstawie feedbacku ze strony graczy. Planujemy kilka dodatków, które wkrótce trafią do ich rąk. Lepiej rozumiemy graczy i budujemy społeczność wokół gry, czego odzwierciedleniem są dobre oceny gry. – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

W III kwartale Grupa prowadziła prace marketingowe związane z przygotowaniami do premiery najnowszej gry warszawskiego studia. Kulminacja działań marketingowych przypadła w okresie dnia premiery Sniper Ghost Warrior Contracts. Kampania marketingowa skupiona jest na mediach cyfrowych, w tym duża jej część opiera się na współpracy z influencerami.

Główny wpływ na wyniki finansowe Grupy w III kwartale miał cykl życia produktów z dotychczasowego portfolio i zwiększone nakłady marketingowe związane z przygotowaniem do premiery. W III kwartale przychody były wygenerowane głównie przez sprzedaż wcześniejszych gier z serii „SGW” oraz „Lords of the Fallen”. – dodaje Marek Tymiński.

Obecnie zespół deweloperski prowadzi prace nad trybem multiplayer SGWC, który planowany jest do wydania w grudniu br. Tryb multiplayer jest ważnym dodatkiem do gry, mającym pozytywny wpływ na zwiększenie poziomu sprzedaży.

Sniper Ghost Warrior Contracts wprowadza snajperską serię Spółki w nowym kierunku, oferując jeszcze bardziej realistyczne i pełne napięcia scenariusze oparte na tytułowych kontraktach. Otwarte misje można wielokrotnie wykonywać na różne sposoby, które wynagradzają planowanie, jak i szybkie, taktyczne myślenie w obliczu wyłaniających się przeciwników.

O Spółce:

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów z zakresu rozrywki interaktywnej. CI Games ma siedzibę w Warszawie oraz biuro w Nowym Jorku, z którego prowadzi działalność w Ameryce Północnej i Południowej. Spółka została utworzona w 2002 r., a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu CI Games znajdują się wysoko ocenione, sprzedawane w wielomilionowych nakładach tytułu Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior.

Więcej informacji na temat CI Games jest dostępnych pod adresem: www.cigames.com


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk