• Odbierz prezent
CI Games po raz kolejny ze stratą i ważnymi premierami na horyzoncie

W czwartek 23 maja notowana na głównym parkiecie GPW spółka gamingowa CI Games [GPW:CIG] opublikowała wynik finansowe za I kwartał 2019 r. Skonsolidowana strata netto wyniosła niemal 2 mln złotych, co w dużej mierze spowodowane było zwiększeniem nakładów na działania marketingowe i kontynuacją prac nad dwiema flagowymi produkcjami, które mają zostać wypuszczone na rynek jeszcze w 2019 r.

 

Spółka CI Games, będąca gamingowym weteranem na warszawskim parkiecie, poniosła w pierwszym kwartale 2019 r. 1,95 mln złotych straty netto, w porównaniu do 580 tys. złotych zysku netto rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w pierwszym kwartale okazały się niższe o niemal 45% w stosunku do pierwszego kwartału zeszłego roku - wyniosły one 4,28 mln złotych wobec 7,71 mln PLN rok wcześniej.

Wzrosły natomiast koszty sprzedaży - z 953 tys. PLN w 1Q 2018 r. do 1,23 mln PLN w 1Q tego roku.

Strata netto w ujęciu jednostkowym za pierwszy kwartał wyniosła 1,54 mln PLN w porównaniu do 490 tys. PLN zysku rok wcześniej.

Dominującą część przychodów ze sprzedaży CI Games generują aktualnie gry FPP Sniper Ghost Warrior 3 oraz gry RPG Lords of the Fallen.

Strata poniesiona w I kwartale spowodowana jest głównie nakładami na produkcję gry Sniper Ghost Warrior Contracts, która ma mieć premierę w drugiej połowie roku oraz na opracowanie drugiej części gry Lords of The Fallen. Spółka w pierwszym kwartale skupiała się również na rozszerzeniu zasięgu swoich produkcji poprzez umowy dystrybucyjne na kluczowych rynkach europejskich, a także w Australii. Powiększeniu uległ również zespół marketingowy spółki.

Czytaj także: CI Games przedstawia wyniki finansowe za 2018 r. Poznaj dalsze plany spółki

Najdłużej notowana na GPW spółka z branży gier – CI Games przedstawiła wyniki finansowe za 2018 r. W ostatnich latach spółka skupia się na nowej strategii. Jakie cele ma spółka na najbliższy rok?   28 marca w godzinach wieczornych spółka CI Games opublikowała raport roczny za 2018 r. W ujęciu sko.. Czytaj
CI Games przedstawia wyniki finansowe za 2018 r. Poznaj dalsze plany spółki

 

Kurs notowanej od 2007 r. spółki CI Games nie zareagował negatywnie na kwartalne wyniki finansowe na piątkowej sesji - notowania spółki rosną o ponad 2,5%, z wyceną 1,0980 PLN za akcję.

Notowania: CI Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CIG/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk