• Odbierz prezent
CI Games opublikowało Memorandum Informacyjne

Zapisy na akcje spółki ruszają 4 czerwca. CI Games, wydawca i producent znanych gier: Sniper Ghost Warrior i The Lords of the Fallen, chce pozyskać od inwestorów około 10 mln zł na powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawanych gier o nowe tytuły. Spółka opublikowała dziś Memorandum informacyjne. Zapisy na akcje potrwają od 4 do 10 czerwca. Cena minimalna została ustalona na 0,90 zł, a cena maksymalna na 1,00 zł.

CI Games zamierza wyemitować do 12 mln akcji spółki w ramach kapitału docelowego, w celu pozyskania finansowania na przyspieszenie rozwoju Grupy.

- Dzięki pozyskaniu środków finansowych chcemy przyśpieszyć rozwój Grupy i zwiększyć skalę naszej działalności. Część środków przeznaczymy na rozwój warszawskiego studia, który będzie prowadzić prace produkcyjne związane z serią Sniper Ghost Warrior oraz sequelem Lords of the Fallen. Jednocześnie chcemy poszerzyć portfolio wydawnicze o kolejne tytuły. Obecnie prowadzimy obiecujące rozmowy dotyczące kilku gier, których premiera planowana jest na lata 2020-2021. – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Ustalenie ceny emisyjnej akcji CI Games, w oparciu o wszystkie zapisy na akcje oraz przydział akcji CI Games odbędzie się z wykorzystaniem systemu informatycznego GPW. Zapisy na akcje będą przyjmowane przez domy maklerskie w ramach konsorcjum. Akcje oferowane są w dwóch transzach – Transzy Otwartej oraz Transzy z Prawem Pierwszeństwa w Obejmowaniu Akcji. W pierwszej oferowanych jest 11 mln akcji, gdzie zapisy mogą w niej składać wszyscy zainteresowani inwestorzy, w Transzy z Prawem Pierwszeństwa oferowanych jest 1 mln akcji. Szczegółowe informacje w zakresie konsorcjum domów maklerskich przyjmujących zapisy zostaną podane przed rozpoczęciem zapisów.

Sniper Ghost Warrior Contracts zadebiutuje w wersji na konsole oraz PC już w 2019 roku. W pierwszym tygodniu czerwca odbędzie się premiera pierwszego, dużego trailera gry – będzie to oficjalne rozpoczęcie kampanii promocyjnej. Obecnie zespół deweloperski pracujący nad grą jest na etapie alfa. Wszystkie mapy są grywalne i można przejść całą grę od początku do końca. Najbliższe miesiące upłyną na dopracowaniu projektu. – Nie podajemy jeszcze konkretnej daty premiery nowego Snajpera, ale pozostało do niej nie więcej niż kilka miesięcy. Ogłosimy ją w momencie, gdy będziemy pewni, że produkt jest już odpowiednio dopracowany i podana data nie będzie zagrożona. – dodaje Marek Tymiński.

Za niespełna dwa tygodnie Sniper Ghost Warrior Contracts zostanie zaprezentowany dziennikarzom oraz partnerom na stoisku spółki, podczas targów E3.

Grupa intensywnie rozwija działalność wydawniczą, w ostatnich miesiącach spółka zależna United Label pozyskała globalne licencje na wydanie czterech tytułów, a obecnie rozmawia z kolejnymi zespołami deweloperskimi w zakresie wydawania ich gier. Jeszcze w 2019 r. planowana jest premiera gier Röki i Eldest Souls, a w 2020 r. do graczy trafią Tails of Iron i Horae.

- Głęboko wierzę, że konsekwencja w realizacji naszej strategii oraz doświadczenie i kompetencje w wydawaniu gier staną się źródłem sukcesów w kolejnych latach – dodaje Marek Tymiński.

O spółce

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów z zakresu rozrywki interaktywnej. CI Games ma siedzibę w Warszawie oraz biuro w Nowym Jorku, z którego prowadzi działalność w Ameryce Północnej i Południowej. Spółka została utworzona w 2002 r., a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W portfelu CI Games znajdują się wysoko ocenione, sprzedawane w wielomilionowych nakładach tytułu Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior – serii, której globalna sprzedaż wyniosła przeszło 7 mln egzemplarzy. Spółka pracuje obecnie nad szeroko znanymi grami wieloplatformowymi Sniper Ghost Warrior: Contracts oraz kolejną edycją gry akcji RPG Lords of the Fallen. Poprzez spółkę United Label Grupa prowadzi działalność wydawniczą gier indie. Więcej informacji na temat CI Games jest dostępnych pod adresem: www.cigames.com.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk