• Odbierz prezent
Gry komputerowe
Z artykułu dowiesz się:

- O nowej strategii jednej z polskich Spółek gamingowych notowanych na GPW
- o kursie akcji CI Games

Jedna z polskich spółek z branży gamingowej notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych zmienia strategię. CI Games S.A., bo o niej mowa, postanowiła zacząć mierzyć siły na zamiary, co spotkało się z dobrą reakcją inwestorów.

 

Zmiana kursu

CI Games poinformowała w raporcie 42/2017 o przyjęciu nowej strategii rozwoju swojej Grupy Kapitałowej na lata 2017-2019. Spółka zamierza zrezygnować z gier klasy AAA oraz skupić się na "mniejszych pod względem skali projektach, które ma cechować wysoka jakość i zrównoważone budżety produkcyjne oraz marketingowe, dostosowane do rzeczywistego potencjału sprzedażowego danego projektu". Jak podaje Spółka w komunikacie: "Docelowo, począwszy od 2018 r., Grupa CI Games powinna być w stanie przygotować przynajmniej jedną premierę w roku".

Ponadto Spółka zamierza zmaksymalizować sprzedaż w kanale cyfrowym, przy jednoczesnym utrzymaniu obecności w tradycyjnym modelu dystrybucji (dystrybucja pudełkowa). Spółka miałaby także wzmocnić obecność w wybranych rynkach geograficznych. Miałyby to być m.in. Chiny.

 

Wpływ zmiany kursu na zmianę kursu

Zmiana kursu rozwoju Spółki, wpłynęła na zmianę jej kursu akcji.

 Kurs akcji CI Games 27-06-2017

 

Inwestorzy bardzo dobrze przyjęli wiadomość o nowej strategii Spółki. Entuzjazm ten osłabł jednak około południa. Kurs akcji CI Games zyskuje niecały 1% około godziny 12:30.

 

Dlaczego zmiana strategii jest tak ważna?

Plany Spółki są bardzo ważne dla inwestorów. Pozwalają przewidzieć kierunek rozwoju Spółki oraz umożliwiają ocenę zasadności przyjętych przez Zarząd założeń dotyczących podejmowanych przez Spółkę działań.

W przypadku CI Games, strategia jest szczególnie ważną kwestią, gdyż pokazuje, że Spółka potrafi wyciągać wnioski z popełnionych w przeszłości błędów. Chodzi tu o gwałtowny spadek kursu akcji Spółki po nieprzychylnych recenzjach dla jej gry pt. "Sniper GhostWarrior 3”.

Kurs akcji CI Games 5mn - 27-06-2017

 

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o sytuacji Spółki oraz polskiego rynku gier wideo to zachęcam Cię do przeczytania analizy polskiej branży gamingowej, która znajdzie się w najnowszym, dziesiątym wydaniu FXMAG.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk