• Odbierz prezent
CI Games całkowicie spłacił kredyt w mBank

CI Games dokonał całkowitej spłaty kredytu odnawialnego w mBank. W związku z przedterminową spłatą został zawarty aneks, który rozwiązuje umowę kredytową z dniem 25 września. Spółka posiada środki na finansowanie produkcji gier dzięki przeprowadzonej na przełomie sierpnia i września emisji akcji. Grupa posiada ponad 28,6 mln zł gotówki na rachunkach bankowych.

„Po przeprowadzeniu emisji akcji nie mamy obecnie potrzeby finansowania działalności krótkoterminowym kredytem bankowym. Planujemy finansować dalszą działalność inwestycyjną w zakresie produkcji gier ze środków własnych. Rozpoczęliśmy również rozmowy z bankami, w tym z mBank, na temat długoterminowego finansowania kredytowego, które w dłuższej perspektywie, przy dalszym rozwoju naszej Spółki może okazać się pomocne.” – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Po dokonaniu spłaty kredytu Grupa CI Games posiada na swoich rachunkach bankowych, według stanu na 24 września 2020 r., środki w łącznej wysokości ponad 28,6 mln zł. Spółka obecnie nie ma zobowiązań kredytowych.

O CI Games

CI GAMES to międzynarodowy producent, wydawca i dystrybutor gier wideo. Spółka powstała w 2002 roku jako połączenie wydawnictwa i dwóch studiów tworzących gry komputerowe. W listopadzie 2007 roku spółka zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwsza polska spółka branży „growej”. Od tego czasu sprzedała swoje gry o wartości ponad pół miliarda złotych.

Firma sprzedaje swoje gry na pięciu kontynentach w ponad 160 krajach. Najbardziej znane produkcje CI Games to gry z serii Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk