• Odbierz prezent
Chwilowe odreagowanie kursu funta do dolara GBPUSD. Czy cena funta spadnie do 1.26?

Kurs funta do dolara amerykańskiego po trwającej 18 tygodni przecenie w końcu wyhamował. Dla inwestorów korzystających z analizy technicznej istotna była obrona poziomu wsparcia. Takim poziomem wspierającym okazał się kurs 1.2660. Oczywiście strefa wspierającą była szersza bo odbicia można było oczekiwać w przedziale 1.2770 - 1.2585.

 

Sprawdź aktualny kurs funta do złotego.

 

Co może się wydarzyć na kursie dolara do funta GBPUSD?

Z perspektywy analizy technicznej bardziej prawdopodobne jest utrzymanie się średnioterminowej tendencji spadkowej. Tylko w tym roku kurs funta do dolara uległa osłabieniu o prawie 12%. Z poziomu 1.4360 zanotowaliśmy falę znoszącą kurs GBPUSD do 1.26 - 1.27. Biorąc pod uwagę ostatnie 12 miesięcy to aktualnie znajdujemy się na rocznych minimach.

 

Wykres kursu funta do dolara GBPUSD interwał tygodniowy

Wykres 1. Wykres kursu funta do dolara z zaznaczonymi poziomami cenowymi. Interwał tygodniowy.

 

Cały czas na kurs funta do dolara ma BREXIT?

W tym roku GBPUSD aż dwukrotnie atakował poziom cenowy sprzed referendum na temat opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej (tzw. Brexit, co to jest Brexit?). Przypomnijmy, że do podjęcia takiej decyzji doszło 19 czerwca 2016 roku. Wtedy kurs funta do dolara oscylował w graniach 1.44 - 1.45. Istotnym również jest fakt, że funt tracił na wartości w stosunku do dolara nieustannie od roku 2007. Wtedy kurs funta do dolara oscylował w granicy 2.10 - 2.11. To oznacza, że w przeciągu ostatnich 11 lat funt w stosunku do waluty amerykańskiej stracił na wartości prawie 40%.

 

Zakup prenumeratę FXMAG, aby dołączyć do limitowanego grona 1000 inwestorów, którzy jako pierwsi otrzymują swój egzemplarz FXMAG!

 

 

Najbliższy opór na GBPUSD

Jeżeli zerkniemy na wykres to ewentualna fala wzrostowa może zakończyć się w okolicach 1.3000 -1.3020. Na tych poziomach ulokowane są lokalne dołki cenowe, które zgodnie z Zasadą zmiany biegunów zmieniły swoją funkcję z wsparcia na opór dla ceny. Inwestorzy intraday-owi powinni poszukać pozycji krótkich właśnie w tamtych okolicach.

 

Chcesz dowiedzieć się jak inwestować na rynku Forex? Weż udział w darmowym kursie online

 

BIORĘ UDZIAŁ W KURSIE

 

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk