• Odbierz prezent
Chwila prawdy dla funta (GBP)! Możliwe scenariusze przed decyzją BOE
fot. freepik.com

Dziś w kalendarzu makroekonomicznym ważne dane dla funta. O g. 13.00 Bank of England ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych oraz wartość programu QE. Reakcja na dane będzie kluczowa w kontekście miejsc na wykresach, w których znajduje się funt.

Czytaj także:

Poziom 1.30 kluczowym oporem na GBPUSD

Fala spadkowa z początku września dość gładko przebiła psychologiczny poziom 1.30 na GBPUSD. W dniu wczorajszym nastąpiło podejście pod ten poziom oporu po czym cena odbiła się od niego. W dłuższym terminie cena wybiła w dół linię trendu i obecne wzrosty można traktować jako ruch powrotny. Dzisiejsza świeca dzienna po danych BOE powinna być kluczowa dla dalszych losów pary. Ponowne przebicie 1.30 to powrót™ do tendencji wzrostowej. Natomiast utworzenie prospadkowej formacji świecowej może świadczyć o odrzuceniu poziomu i spadki w kierunku 1.28.

 Wykres 1. Kurs funta do dolara (GBPUSD), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs funta do dolara (GBPUSD), interwał dzienny

Funt kontra PLN

W parze z PLN funt również wykazuje siłę od kilku sesji. Kurs pary GBPPLN odbił się od wsparcia przy 4.80 i testuje obecnie okrągły poziom 4.90. Na drodze dalszym wzrostom stoi poziom oporu oraz lokalna wewnętrzna linia trendu testowana od dołu. Także póki co bazowy scenariusz pozostaje spadkowy, natomiast bodziec wzrostowy po decyzji BOE może z powrotem pchnąć kurs w stronę 5 PLN.

 Wykres 2. Kurs funta do złotego (GBPPLN), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs funta do złotego (GBPPLN), interwał dzienny

Notowania: Kurs funta do złotego GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk