• Odbierz prezent
Chmura jeszcze bardziej zwinna - Colt i Equinix ogłosiły strategiczne partnerstwo

Colt Technology Services ogłosiło strategiczne partnerstwo z Equinix, globalnym dostawcą centrów danych. Połączenie sieci Colt IQ Network z chmurowym ekosystemem Equinix zapewni szerszy dostęp do usług w chmurze.

Klienci korporacyjni Colt już korzystają z łączności z chmurami publicznymi i prywatnymi, w tym Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure i Google Cloud Platform za pośrednictwem usługi Colt Dedicated Cloud Access oraz łączności między centrami danych za pośrednictwem Colt DCNet.

Dzięki partnerstwu z Equinix i połączeniu z Equinix Cloud Exchange™, Colt jeszcze bardziej powiększy swój ekosystem, zapewniając dostęp do ponad 50 dostawców usług w chmurze. Klienci Colt skorzystają również z bezpośredniej, bezpiecznej i szerokopasmowej łączności z globalną platformą centrów danych Equinix, w kluczowych obszarach metropolitalnych. Przedsiębiorstwa intensywnie wykorzystujące przetwarzanie informacji będą mogły szybciej wdrażać innowacje, poprzez szybkie włączanie usług chmurowych, dostarczanych przez największe biznesowe centra na świecie.

Dotychczasowi klienci Equinix będą mogli korzystać z usług łączności na żądanie, opartych na sieci Colt IQ Network - jednej z pierwszych, która dostarcza funkcje dostępne na żądanie, płatne zgodnie z rzeczywistym użyciem do centrów danych Equinix w Europie. Klienci mogą dostosować wymagania dotyczące przepustowości i skalować je w górę i w dół, w czasie niemal rzeczywistym, a także skorzystać z łączności bezpośrednio z budynków korporacyjnych do chmury za pośrednictwem dedykowanego dostępu do chmury firmy Colt.

Łączność leży u podstaw działania dzisiejszych przedsiębiorstw, niezależnie od tego, czy są one w trakcie cyfrowej transformacji czy też dopiero wkraczają w erę cyfryzacji. Współpracując z Equinix, rozwijamy nasz cyfrowy ekosystem, aby moc chmury dotarła do samego serca inteligentnego przedsiębiorstwa – powiedział Tom Regent, dyrektor handlowy Colt. – Elastyczna, skalowalna łączność na żądanie z usługami w chmurze, w połączeniu z różnorodnością oferty Colt wyznacza nowy standard usług – podkreślił.

Aby wspierać skuteczną transformację cyfrową, globalne przedsiębiorstwa muszą mieć dostęp do wszechobecnych usług w chmurze, gdziekolwiek się znajdują i kiedy tylko zajdzie taka potrzeba – powiedział Jim Poole, wiceprezes ds. rozwoju ekosystemu w Equinix. – Dzięki współpracy, Colt i Equinix mogą wykorzystać swoje silne, uzupełniające się pozycje w ekosystemie chmury, aby pomóc firmom sprostać tym potrzebom i przyspieszyć ich cyfrową transformację. Usługi na żądanie firmy Colt zapewniają innowacyjny sposób dostarczania elastycznej łączności, konsumowanej za pośrednictwem portalu i dostarczanej w czasie rzeczywistym.

 

O Colt:

Colt świadczy usługi szerokopasmowe dla przedsiębiorstw i odbiorców hurtowych, w największych centrach biznesowych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Umożliwia cyfrową transformację firm poprzez inteligentną, specjalnie zaprojektowaną, zintegrowaną z chmurą sieć, znaną jako Colt IQ Network, która łączy ponad 900 centrów danych w Europie, Azji i największych centrach biznesowych w Ameryce Północnej, z ponad 29 000 budynkami z własną infrastrukturą sieciową, która stale się rozwija.

Firma jest uznanym innowatorem i pionierem w dziedzinie sieci definiowanych programowo (SDN) i wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV). Wśród klientów Colt są organizacje intensywnie korzystające z danych w ponad 210 miastach i ponad 30 krajach świata. Ponadto, Colt współpracuje z ponad 50 giełdami i 13 europejskimi bankami centralnymi. Jako jedna z najbardziej stabilnych finansowo firm w swojej branży jest w stanie zapewnić najlepszą obsługę klienta po konkurencyjnej cenie. Więcej informacji na www.colt.net.

O Equinix:

Equinix łączy największe światowe firmy z ich klientami, pracownikami i partnerami, będąc największym dostawcą połączonych centrów danych. 44 rynków na pięciu kontynentach to obszar, w którym Equinix umożliwia firmom spotykanie się, wykorzystywanie nowych możliwości i przyspieszenie strategicznych celów biznesowych, informatycznych i chmurowych. Więcej na www.equinix.com.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk