• Odbierz prezent
Chłodne podejście inwestorów. Allegro 7 dzień z rzędu na spadkach!

Wczorajsza sesja przyniosła kontynuację spadków na Wall Street, pomimo pozytywnych doniesień z frontu walki z kornawirusem (na co ostatnio pozytywnie reagował rynek), gdyż to właśnie wczoraj Pfizer ogłosił, że jego potencjalna szczepionka ma jednak 95%-ową skuteczność, podczas gdy wcześniej informowano jedynie o 90%-owej. Najwyraźniej inwestorzy zdyskontowali już część pozytywnych scenariuszy, a ciągle aktualnym zagrożeniem pozostają ewentualne ograniczenia w razie wymykającej się spod kontroli liczby nowych zakażeń.

Kluczowe indeksy na warszawskim parkiecie delikatnie zyskały. Spośród spółek z indeksu WIG20 Allegro kontynuowało spadek już 7 dzień z rzędu, choć finalnie spółka zakończyła dzień z niewielkim spadkiem, co może sygnalizować schyłek dynamicznej wyprzedaży. Gwiazdą indeksu mWIG40 był rosnący o przeszło 14% Biomed-Lublin, a indeks sWIG80 z 22%-owym wzrostem zdominował Wielton, który opublikował wyniki finansowe przed wczorajszą sesją. Z pozostałych informacji Mobruk rozpoczyna ofertę publiczną, w której maksymalna cena wyniesie 260zł. Zapisy wśród inwestorów indywidualnych rozpoczynają się dzisiaj i będą trwać do 23 listopada.

Przed sesją poznaliśmy raporty spółek za III kw. 2020 roku:

1) PGNIG ogłosiła wyniki zgodne z wcześniejszymi szacunkami i wypracowała 116 mln zł wobec 14 mln zł w ubiegłym roku.

2) PZU osiągnął 890 mln zł wobec konsensusu 722 mln zł, rok wcześniej grupa miała 879 mln zł zysku.

3) Grupa Azoty wypracowała 31,1 mln zł zysku netto wobec konsensusu 11,7 mln zł, r/r spadek wyniósł 57%.

4) Zysk netto Tauronu był zgodny z wcześniejszymi szacunkami – 377 mln zł wobec 302 mln zł przed rokiem.

5) Wynik Netto KGHM wyniósł 472 mln zł, podczas gdy analitycy szacowali wartość na 638 mln zł, a w analogicznym okresie ubiegłego roku spółka miała 695 mln zł zysku.

6) Szacunkowe dane podała Enea, z których wynika, że zysk netto wyniósł 37 mln zł, wobec konsensusu 213 mln zł, a w ubiegłym roku zysk opiewał na kwotę 386 mln zł.

7) Ciech osiągnął 42,6 mln zł zysku netto wobec konsensusu 32,8 mln zł, w analogicznym okresie ubiegłego roku wynik był zdecydowanie niższy i wyniósł 933 tys. zł.

8) Atal po 3 kwartałach narastająco wypracował 82 mln zł zysku netto, wobec 70 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk