• Odbierz prezent
Chińskie dane uderzają w kurs dolara australijskiego AUD

Kurs pary dolara australijski dolara amerykański AUDUSD cofnął się po raz pierwszy od czterech dni po publikacji danych z gospodarki Państwa Środka. Notowania dolara AUD tracą dziś o poranku najwięcej z głównych walut wyrażonych w dolarze amerykańskim.

Opublikowane dane z chińskiej gospodarki, w tym produkcja przemysłowa i stopa bezrobocia, wskazują na pogłębienie spowolnienia gospodarczego. Według pierwszej z tych publikacji produkcja wzrosła o 5,3 proc., co oznacza najniższą dynamikę od 2009 roku. Z kolei stopa bezrobocia wzrosła do 5,3 proc. z 4,9 proc. wcześniej.

W reakcji na publikację notowania dolara australijskiego AUDUSD wróciły do wczorajszego minimum przy poziomie 0,7058. Z punktu widzenia analizy technicznej obecne cofnięcie pojawiło się po wyrysowaniu pełnej struktury pięciofalowego wzrostu znanego z teorii Fal Elliotta.

1

Kurs dolara australijskiego AUDUSD. Źródło: platforma Conotoxia

W konsekwencji i zgodnie z dalszymi założeniami teorii Elliotta można oczekiwać następnie trójfalowej korekty, z czego pierwsza fala właśnie się pojawiła. Jeśli zatem w najbliższej przyszłości zobaczymy dalsze etapy tworzenia pełnej struktury korekcyjnej, to po jej zakończeniu może pojawić się kolejny impuls. Wtedy potencjalnym oporem mogłaby być linia poprowadzona po szczytach lub okolice 0,7200. Kluczowe wsparcie to rejon 0,7000.

Nota prawna

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Daniel Kostecki

Dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd., spółki świadczącej usługi inwestycyjne dla użytkowników portalu Cinkciarz.pl. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk