• Odbierz prezent
Chiński producent kamer VR wesprze InventionMed w dystrybucji symulatorów na rynku azjatyckim

InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej podpisała umowę o poufności z FXG VIDEO SCIENCE AND TECHNOLOGY Co., LTD – chińskim producentem sprzętu video w technologii VR. Firma deklaruje wsparcie w dostosowaniu rozwiązań spółki do wymogów rynku azjatyckiego, a także zajmie się dystrybucją symulatorów. Spółka zawiesiła również postępowanie związane z przeniesieniem notowań na rynek główny GPW.

FXG VIDEO SCIENCE AND TECHNOLOGY Co., LTD to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją treści VR oraz badaniami i rozwojem technologicznym. FXG to twórca pierwszej na świecie optycznej kamery VR i oprogramowania do odtwarzania treści wysokiej rozdzielczości. Siedziba firmy się w Hangzhou w Chinach, a oddziały w Pekinie i Nowym Jorku. Wśród klientów FXG znajdują się między innymi Huawei oraz Xiaomi.

FXG zajmie się dostosowaniem technicznym rozwiązań oferowanych przez InventionMed do rynku azjatyckiego – m.in. tłumaczeniem oprogramowania. Firmy zamierzają współpracować również z zakresie dystrybucji symulatorów TutorDerm i wirtualnej strzykawki.

- Wielokrotnie podkreślałem, że rynkiem z największym potencjałem dla InventionMed są właśnie kraje azjatyckie. Konsekwentnie realizujemy strategię związaną z poszerzaniem kontaktów biznesowych w tym regionie świata i liczymy, że podjęte rozmowy już niedługo zaowocują podpisaniem umów dystrybucyjnych - komentuje Tomasz Kierul, prezes InventionMed

Komisja Nadzoru Finansowego pozytywnie rozpatrzyła wniosek InventionMed o zawieszenie postępowania związanego z przeniesieniem notowań spółki na rynek główny GPW. Technologiczna spółka z branży medycznej, po dokładnej weryfikacji planów rozwojowych i sytuacji na rynku kapitałowym uznała, że NewConnect jest atrakcyjnym rynkiem notowań dla spółki.

- Obserwując tegoroczną hossę, zwiększone obroty i zainteresowanie inwestorów indywidulanych na rynku NewConnect, zdecydowaliśmy się na nim pozostać. Dla spółki naszej wielkości to lepszy, bardziej perspektywiczny rynek notowań. Zawiesiliśmy więc plany wejścia na Rynek Główny GPW i skupiamy się na rozwoju biznesu. Nie wykluczamy jednak wznowienia tego procesu w przyszłości. - komentuje Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

InventionMed prowadzi prace nad rozpoczęciem budowy Wirtualnego Szpitala – innowacyjnego na światową skalę Centrum Symulacji Medycznych. Jednocześnie spółka rozwija projekty TurorDerm oraz wirtualną strzykawkę, które mają służyć edukacji lekarzy, personelu medycznego oraz specjalistów medycyny estetycznej. W ostatnich tygodniach InventionMed, wykorzystując zwiększone zapotrzebowanie, rozpoczął dystrybucję testów na COVID-19.

O InventionMed:

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Docelowo, przygotowane aplikacje mają umożliwić realizację wielu różnych zabiegów dermatologicznych. W zależności od potrzeb tworzone będą kolejne aplikacje, które umożliwią symulację leczenia konkretnych, coraz bardziej skomplikowanych schorzeń medycznych. InventionMed S.A. rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.
Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk