• Odbierz prezent
Chiński indeks w impasie

Wkrótce dwie linie trendu opisujące ruch z różnych interwałów będą miały szanse się spotkać. Pomarańczowa jest wynikiem dołków, jakie pojawiły się od roku 2008. Pomimo że ostatni punkt odniesienia jest ze stycznia 2016 roku, to tegoroczne minima wypadają właśnie na tej linii. Można więc wysnuć wniosek, że notowania chińskiej giełdy powracają do głównego trendu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Nie można jednak zapominać, że niebieska spadkowa linie nie została jeszcze pokonana przez wykres ceny. Dodatkowo od początku lipca podaż ma przewag w postaci wybronionej linii FE100. Tak długo, jak lokalne korekty są sobie równe, to przyjmuje się, że dany kierunek jest dominujący.

Tym samym jesteśmy blisko rozstrzygnięcia, kto w kolejnych tygodniach będzie decydował o kształcie wykresu. Wystarczy obserwować, która z linii trendu zostanie przełamana jako pierwsza.

Oscylator RSI, pomimo że znajduje się w neutralnej strefie, wspiera posiadaczy krótkich pozycji. Wynika to z faktu utrzymania się tendencji spadkowej, bliźniaczej do tej opisanej niebieską linią na wykresie.

Pozioma linia 25000 punktów wydaje się być szczególnie istotnym poziome. Wyjście powyżej tej wartości nadałoby jej znamion wsparcia i wypchnęło chiński indeks w kierunku spadkowej linii trendu. Teraz jest jednak ona oporem, czyli po wyhamowaniu wzrostów w tym miejscu, HK40 może skierować się na południe do poziomu 21500 punktów.

Podsumowując, za sprawą specyficznego układu linii trendu obie strony trzymają się w klinczu. Wartości wspomniane w komentarzu mogą posłużyć jako punkty odniesienia, ale właściwy kierunek zostanie wyznaczony dzięki przełamaniu jednej z dwóch ukośnych linii.

Chiński indeks w impasie - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk