• Odbierz prezent
Chińscy urzędnicy w Sichuan wprowadzają zakazy wydobywania kryptowalut

Ya’an, miasto na poziomie prefektury w prowincji Sichuan, stało się najnowszym regionem, który doświadczył rosnącego zakazu wydobycia kryptowalut w Chinach.

To chińskie miasto posiada znaczną ilość energii wodnej, z której chętnie korzystali górnicy kryptowalut. Teraz jednak urzędnicy Ya’an zaczęli zakazywać działalności farm miningowych, podążając za wytycznymi chińskiego rządu. Ya’an stało się jednym z głównych ośrodków wydobywczych w prowincji Sichuan, która stanowi aż 10% światowego wydobycia Bitcoinów.

Lokalne władze biorą się do pracy w Sichuan

Jak podaje Bloomberg, podczas czwartkowego spotkania urzędnicy rządowi z Ya’an zobowiązali się do zaprzestania działalności wszystkich farm wydobywczych Bitcoina używanych w ramach ich jurysdykcji. Górnicy nadal działający na tym obszarze otrzymają powiadomienia od dostawców energii, że ich elektrownie zostaną zamknięte do odwołania.

Wstrzymanie działalności ma nastąpić poprzez samodzielne kontrole w następstwie spotkania rządowego. Zgodnie z zapowiedzią wszystkie elektrownie w regionie mają zostać wyłączone przed godziną 22:00 czasu lokalnego i nie wiadomo jeszcze, kiedy będą mogły wznowić pracę. Dodatkowo, kopalnie zostały zobowiązane do zamknięcia się nie później niż do dnia 25 czerwca, co obejmuje zużycie energii elektrycznej i rezygnację z korzystania z energii wodnej.

Sichuan, wraz z Mongolią Wewnętrzną, Xinjiang Qinghai i Yunnan wprowadziły ostatnio politykę regulacyjną dotyczącą miningu kryptowalut. Do tego momentu Sichuan był jedynym regionem, który jeszcze nie wdrożył tych wymogów. Raport sugeruje, że Ya’an stanowił ponad 10% całkowitej mocy obliczeniowej do wydobywania Bitcoinów w Sichuan.

Zgodnie z tweetem chińskiego blogera kryptowalutowego Colina Wu, “kopalnie Bitcoinów w Sichuan w Chinach są zamykane jedna po drugiej. Górnicy wierzą, że restrykcyjna polityka Sichuan zostanie wkrótce wprowadzona. Hashrate Ethereum spadł o 7%, hashrate Bitcoina tymczasowo nie jest odzwierciedlony”. W kolejnym poście stwierdzono, że duża ilość energii wodnej w Sichuan nie jest wykorzystywana w miesiącach letnich, a zatem bez górnictwa bitcoinowego wszystko poszłoby na marne.

Siłę napędową rosnących zakazów Chin w zakresie wydobycia kryptowalut można prześledzić w przemówieniu wygłoszonym przez prezydenta Xi Jinpinga na 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w lutym. W przemówieniu tym Jinping zadeklarował, że Chiny osiągną szczyt emisji CO2 przed 2030 r., a do 2060 r. osiągną neutralność węglową.

Byłoby to ogromne osiągnięcie, ale eksperci są sceptyczni, czy Chiny mogą je zrealizować. Aby pomóc w osiągnięciu tego celu, Chiny szybko zwróciły uwagę na górników kryptowalut i ogromne ilości energii zużywanej w procesie miningu.

BeInCrypto Polska - Chińscy urzędnicy w Sichuan wprowadzają zakazy wydobywania kryptowalut


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk