• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Chińczycy ostrzegają Sorosa przed spekulacją przeciwko yuanowi i dolarowi HK
Z artykułu dowiesz się:

- Jak Chińczycy zamierzają ograniczyć działania spekulacyjne na swoich rynkach

Chińczycy ostrzegają Sorosa przed grą przeciwko yuanowi i dolarowi hongkońskiemu.

 

W ubiegły czwartek multimiliarder George Soros w wywiadzie dla Bloomberg stwierdził, że "chińską gospodarkę czeka twarde lądowanie". Stwierdził przy tym, że gra na osłabienie S&P500, krajów-producentów surowców oraz walut azjatyckich. Nie powiedział jednak dokładnie, że chodzi mu o chińskiego yuana i dolara HK. Jako aktywa warte zakupu miliarder uznał amerykańskie obligacje rządowe.

 

Chińskie media ostrzegły amerykańskiego miliardera przed obstawianiem przeciwko yuanowi i dolarowi HK.

"Działania Pana Sorosa mają niskie prawdopodobieństwo sukcesu, nie ma co do tego wątpliwości" - takie słowa znajdziemy na dzisiejszej okładce chińskiego dziennika People's Daily. W opinii przedstawionej w dzienniku przez specjalistę z ministerstwa handlu czytamy, że fundamenty gospodarcze Chin pozostają silne, pomimo spowolnienia wzrostu, podwyższonej zmienności na giełdach i spadku wartości yuana w stosunku do dolara.

 

Również agencja informacyjna Xinhua ostrzega przeciwko spekulacji na osłabienie chińskiej waluty i giełd, stwierdzając, że dalekowzroczni inwestorzy powinni zwrócić uwagę na możliwości jakie przyniesie restrukturyzacja gospodarki Chin .

"Niektórzy uważają, że chiński rynek kapitałowy przechodzi przez poważny kryzys, który starają się wykorzystać poprzez działania spekulacyjne" - stwierdziła agencja w komentarzu opublikowanym w ubiegłą sobotę, dodając, że "Chiny stale usprawniają rynkowy system regulacji oraz system prawny. W rezultacie lekkomyślne i błędne działania spekulacyjne będą się wiązać z wyższymi kosztami handlowymi i prawdopodobnie z poważnymi konsekwencjami prawnymi".


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk