• Odbierz prezent
Cherrypick Games odzyskało całą sumę zabezpieczenia swoich roszczeń od fińskiego komornika

Na konto Cherrypick Games, notowanego na NewConnect producenta i wydawcy gier mobilnych, trafiło 900 tys. zł (200 tys. euro) zabezpieczone dotychczas na rachunku fińskiego komornika w związku z dochodzeniem roszczeń warszawskiego studia w sporze z Kuu Hubb Oy. Przedmiotem rozpoczętego w sierpniu 2019 roku postępowania przed Trybunałem Arbitrażowym w Helsinkach był brak płatności przez fińskiego dewelopera za nabycie praw do gry My Hospital od Cherrypick Games. Pierwsza transza zaległych należności w kwocie ponad 3,3 mln zł (750 tys. euro) trafiła w minionym miesiącu na konto bankowe spółki. Dwie pozostałe raty Kuu Hubb Oy ma obowiązek uregulować kolejno do 15 listopada br. (250 tys. euro) oraz do 15 grudnia br. (1.059.707 euro).

- Zgodnie ostatecznym porozumieniem rozliczeniowym zawartym z Kuu Hubb Oy na konto naszej spółki do tej pory wpłynęło ponad 3,3 mln zł. Miło nam poinformować o kolejnych krokach w tej sprawie i zwolnieniu kaucji w wysokości 900 tys. zł złożonej w 2019 roku u fińskiego komornika w Helsinkach. Spodziewamy się, że już niebawem odzyskamy również drugą transzę należności – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Współpraca Cherrypick Games z Kuu Hubb Oy rozpoczęła się wraz z przekazaniem na rzecz fińskiego producenta gier mobilnych praw do My Hospital w 2018 roku. Wynagrodzenie przysługujące Cherrypick Games miało wpływać w 26 miesięcznych ratach począwszy od kwietnia 2019 roku. Nieuiszczenie pierwszej z nich przyczyniło się do na przeniesienia sprawy na drogę sądową. 17 sierpnia br. Cherrypick Games wygrało postępowanie przed Sądem Arbitrażowym (FAI) przy Fińskiej Izbie Gospodarczej w Helsinkach uzyskując tym samym potwierdzenie wszystkich swoich roszczeń.

Łączna suma należności opiewa na kwotę ponad 11,7 mln zł. Na kwotę składają się zaległe płatności za okres kwiecień 2019–lipiec 2020, karne odsetki w stosunku 10 proc. rocznie, poniesione przez polskie studio koszty prawne i administracyjne oraz wynagrodzenie w kwocie około 2,5 mln zł (550 tys. euro) płatne do 31 maja 2021 roku za dotychczasowe utrzymanie techniczne i rozwój gry My Hospital. Zabezpieczeniem zapłaty wynagrodzenia jest kara umowna 300 tys. euro płatna na rzecz Cherrypick Games w przypadku opóźnienia wypłaty o więcej niż 30 dni.

Do tej pory spółka odzyskała 3,3 mln zł (750 tys. euro) oraz 900 tys. zł (200 tys. euro) zamrożone na rachunku fińskiego komornika.


O spółce:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z doświadczeniem
w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 23 mln pobrań. W tym roku na urządzeniach mobilnych zadebiutuje autorska wersja popularnego pasjansa Solitaire, której wydawcą będzie Huuuge Global Ltd.

Cherrypick Games rozpoczęła swoją działalność również na rynku e-sportu mobilnego. W tym celu spółka podpisała umowę o współpracy z amerykańską firmą Skillz - wiodącą platformą gier mobilnych.

W sierpniu 2020 r. Cherrypick Games wygrała spór sądowy z fińską spółką Kuu Hubb Oy. Warszawskie studio ma odzyskać od fińskiego producenta gier mobilnych ponad 9 mln zł za przekazanie praw autorskich do gry My Hospital.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk